Delo in zaposlitev v Kanadi – http://www.zaposlitev.info/kariera/delo-zaposlitev-v-kanadi/

Objavljeno 04/01/2015 Avtor:

Slovenci priložnosti za delo ne iščemo več samo v Evropi, temveč se podajamo tudi dlje, denimo v Kanado. Kakšne so možnosti za delo in kaj vse potrebujete pred njegovim začetkom?

kanadaKateri kader je najbolj zaželen?

Najbolj iskani so zdravstveni delavci, vozniki tovornih vozil, operaterji žerjavov, varilci, inženirji, računalničarji, informatiki ter osebje s področja naftne in kemijske industrije ter področja turizma in gostinstva.

Kakšne so plače v Kanadi?

Minimalna plača v Kanadi se razlikuje glede na province; najmanjša je v provinci Alberta ($10.20/uro), najboljša pa denimo v provinci Yukon ($10.72/uro). Višina plače je seveda odvisna od dela samega in se povečuje glede na delovno dobo: v zdravstvu so plače okrog $28, v prodaji okrog $16,50, v administraciji in finančnih službah pa okrog $23,50.

Za delo najprej potrebujete vizo.

Mnogi Slovenci, ki so že v Kanadi, pričajo o tem, da je priložnosti za delo, v kolikor ste seveda pripravljeni delati kar koli, precej, je pa nekoliko težje dobiti vizo. Pridobite lahko različne vrste viz: začasno vizo (visitor visa), dovoljenje, da ostanete v Kanadi iz študijskih razlogov (study permit), delovno vizo (work permit) in dovoljenje za delovno potovalno vizo (working holiday visa). Za prvi dve postopek prijave traja okrog 30 dni, za delovno vizo pa precej več časa. Tudi cene viz se razlikujejo: delovna potovalna viza vas denimo stane okrog 150 evrov, ob tem pa potrebujete potrdilo, da imate na računu več kot 2000 evrov.

Obisk sorodnikov in prijateljev ter iskanje dela tam.

V Kanado lahko odpotujete za 6 mesecev brez vize, vendar morate pogosto dokazati, da imate dovolj sredstev za preživetje, lahko pa od vas zahtevajo tudi informacije, pri kom ostajate na obisku. V tem času lahko tam najdete službo, vendar se morate po pol leta vrniti domov in zaprositi za delovno vizo, kar pa lahko vzame kar nekaj časa.

Kako dobiti delovno vizo?

Pridobiti delovno vizo je od vseh najtežje. Običajno morate najti delodajalca, ki jamči za vas (LMO – labour market opinion) in dokazuje, da za delo ni mogel dobiti kanadskega državljana (kar dokaže z raznimi oglasi v medijih, ki morajo biti običajno objavljeni 3 mesece). V kolikor je vloga v Kanadi odobrena, postopek nadalje ureja kanadski konzulat na Dunaju, ki vam pošlje potrebne obrazce in navodila. Potrebno dokumentacijo (dokazila o šolanju, diplomo, ostala dokazila) morate obvezno dati prevesti v angleški jezik, prav tako je obvezen prevod potrdila o nekaznovanosti. Po poslani vlogi in priloženem plačilu dobite nadaljnja navodila za zdravniški pregled, običajno pa tudi termin za intervju, kjer dobite dokumente, potrebne za imigracijo. Najprej dobite začasno vizo (običajno za 2 leti), nato jo lahko podaljšate ali aplicirate na dolgotrajno.

Program International Experience Canada (Mednarodna izkušnja Kanada)

V kolikor ste stari od 18. do 35. let in radi potujete, imate možnost, da največ 1 leto bivate v Kanadi in imate ob tem dovoljenje za delovno potovalno vizo (working holiday visa). Možnost za pridobitev tovrstne vize imate le enkrat letno, ponovno naj bi bila na voljo januarja 2015, zanjo pa zaprosite na spletni strani kanadske vlade, kjer morate izbrati državo, iz katere prihajate, ter vrsto vize. Za prijavo potrebujete slovensko državljanstvo in veljaven potni list, predviden načrt potovanja, potrdilo o nekaznovanosti, zavarovanje za celotno obdobje bivanja v Kanadi ter dovolj finančnih sredstev za začetne stroške bivanja v omenjeni državi.

STA (Student travel agency) Ljubljana vam kot pomoč ponuja tudi 3 različne programe: SWAP Standard, kjer si delo iščete po prihodu v Kanado, SWAP Plus-City, ki vam zagotavlja intervjuje po prihodu v Kanado ter SWAP Plus-Resort, ki vam zagotavlja delo že pred samim odhodom v Kanado. Več o tem si preberite na www.staljubljana.com.

Kako ne dobiti rak: Biljni lekovi koji uništavaju rast gljivice Candida! -http://www.dnevni.rs/magazin/zdravlje/18732-kako-ne-dobiti-rak-biljni-lekovi-koji-unistavaju-rast-gljivice-candida

Prvi korak u uklanjanju rasta, razmnožavanja i bujanja gljivice Candida je zaustaviti njezino hranjenje. Šećer je tvoj najgori neprijatelj!

To znači uklanjanje svih oblika šećera, uključujući jednostavne ugljikohidrate koje tijelo pretvara u šećer, kao i hranu koja nastaje na kvaščevom vrenju i hrani s plijesni.

Također, izbjegavajte sve alergene. Trebate vaš imunološki sustav fokusirati na zadatak, pa ga nemojte usporavati s bilo kojom hranom ili tvari koje su vam uzrokovale probleme u prošlosti.

Biljke i biljni dodaci prehrani za borbu protiv Candida-e

Postoji arsenal prirodnog bilja i biljnih dodataka na raspolaganju za borbu protiv gljivice Candida-e i drugih štetnih gljivica u tijelu. Ovdje su neke od glavnih pretendenata.

Aloe vera
Aloe Vera stvara negostoljubivu razinu pH koja je nepogodna za Candidu. Ona također pomaže kod čišćenja jetre. Jetreni filtri pretvaraju Candidu u nusprodukt i zbrinjavaju toksine iz procesa odumiranja nakon što je Candida uništena. Aloe Vera sok se može konzumirati na dnevnoj bazi (ne više od 1/4 šalice) ili kroz kapsule.

Češnjak
Sirovi češnjak je snažan anti-gljivični borac, ali ne uništava korisne bakterije u crijevima. Češnjak, međutim, ubija loše bakterije, a u isto vrijeme uništava 24 od 26 vrsta kancerogene Candida-e. Također se može utrljati na gljivičnu infekciju na koži. Može se jesti sirov, uzimati u mekanim kapsulama, ili uzeti u obliku ulja.

Upozorenje: može razrijediti krv. Nemojte koristiti češnjak ako planirate na operaciju ili ako izaziva neke druge kontraindikacije.

Ulje od klinčića
Ulje od klinčića je također snažni anti-gljivični borac koji također jača imunološki sustav. Koristite 15-30 kapi u vodi, 3 puta dnevno.

Kokosovo ulje
Kokosovo ulje je snažno anti-gljivično sredstvo s mnogim blagotvornim svojstvima. Uzmite jednu žlicu 1-2 puta dnevno.

Ulje čajevca
Ulje čajevca ubija bakterije, viruse i gljivice. Koristite 15-30 kapi u vodi, 3 puta dnevno.

Ulje origana
Ulje origana je snažno anti-gljivično i antimikrobno sredstvo. Možete uzeti 5 ili više kapi pod jezik ili razrijedite u vodi 2-3 puta dnevno. Također se može uzimati u kapsulama ili lišće origana može biti upotrijebljeno za čaj. Ulje origana je također vrlo bogato antioksidansima.

Koloidno srebro
Uzmite 1 žlicu do 3 žlice dnevno, ali ne uzimati dugoročno. Postoje mnoge tvrdnje da je koloidno srebro nevjerojatno. Nismo imali sreće s njim pri liječenju tematskih bakterija ili gljivica i tu ima puno kontroverzi oko njegove učinkovitosti i korištenja, iako postoje mnoge tvrdnje da je jako učinkovito.

Ekstrakti masline
Maslinovo ulje i ekstrakt maslinova lišća izravno ne ubije gljivice; ono narušava reproduktivni ciklus gljivice. Oni također stabiliziraju i smanjuju šećer u krvi kako bi Candida gladovala. Također su nevjerojatni antioksidansi koji stimuliraju imunološki sustav. Mogu se uzimati u obliku kapsula, kao tonik ili kao čaj.

Undekanska kiselina
Undekanska kiselina je vrlo učinkovitog širokog spektra antivirusnog djelovanja koji se uzima u obliku kapsula.

Ekstrakt sjemenki grejpa
Ekstrakt sjemenki grejpa je učinkovit protiv 100 vrsta gljivica, kao i bakterija, virusa i parazita. Ekstrakt dobro funkcionira zajedno i sa Undekanskom kiselinom i ne šteti korisnim bakterijama u tijelu. Dodajte 10 kapi u vodi, 3 puta dnevno.

Imajte na umu upozorenja za trudnice i dojilje kod sljedećih lijekova:

Crni orah
Crna orah se pokazao djelotvornijim protiv gljivice Candida od bilo kojeg antivirusnog lijeka. Crni orah se može uzimati u obliku kapsula ili u obliku ekstrakta.

Upozorenje: Ne bi trebale koristiti trudnice i dojilje.

Pau d’ Arco
Pau d’Arco je vrlo učinkovit protiv Candida-e. Pau d’ Arco ima dvostruku ulogu; inhibira i uništava Candidu, a također potiče imunološki sustav. Koristi se kao čaj, kapsule ili tinktura.

Upozorenje: Ne bi trebale koristiti trudnice i dojilje.

Berberine
Žutika ili šimširika (lat. Berberis vulgaris) i Goldenseal se preporučuju protiv gljivice Candida. Berberin je alkaloid kojeg sadrže obje biljke i vrlo je učinkovit u borbi protiv Candide. On također potiče i stimulira imunološki sustav.

Upozorenje: Ne bi trebale koristiti trudnice i dojilje. Ograničiti korištenje do 7 dana za odrasle – 3 dana za djecu.

(preveo i uredio: mag. Alfred Bošković, youtube.com/uredio: nsp)

Povezane vesti

50 nasvetov kako uporabiti jabolčni kis

50 nasvetov kako uporabiti jabolčni kis

Jabolčni kis1.Proti prhljaju

Sestavine:

1 dcl vode

1 dcl jabolčnega kisa

Vodo in kis premešamo ter shranimo v stekleničko za pršenje.  Mešanico nanesemo na že oprane lase in pustimo delovati 15 minut. Nato lase temeljito operemo pod tekočo vodo.

Tonik iz kisa nanašamo na lase 5 dni zapored oz. toliko dni dokler prhljaj ne izgine.

Da se prhljaj ne ponovi lahko kasneje tonik uporabljamo 1 krat tedensko.

2. Vneto grlo

Združite:

1 čajno žličko kisa,

1 čž kajenskega popra in

3 čž medu

v kozarcu tople vode.

Mešanico pijemo po žličkah.

Kis in med imata antibakterijske lastnosti. Kajenski poper (kapsaicin) pa bo poskrbel za za pomiritev bolečine v grlu.

3.Neprijeten vonj stopal

Otroške robčke navlažite s kisom in jih čez noč zaprite v plastično vrečko ter hranite v  hladilniku.

Robčki so po 12 urah pripravljeni na uporabo.

Z njimi lahko obrišete noge ali jih uporabite pod pazduhi namesto deodoranta.

Kis prepreči nastajanje bakterij, ki povzročajo neprijeten vonj.

4.Plini in zaprtje

Pred obrokom popijte 2 dl toplega čaja ali napitka kateremu ste primešali 1 veliko žlico jabolčnega kisa.

Kis stimulira prebavne sokove (HCl – klorovodikova kislina), ki pomagajo pri prebavi hrane.

5.Zgaga

Nekaj žličk kisa razredčite z nekaj žličkami vode.

Kadar začutite simptome zgage popijte mešanico.

V kolikor vam je prekislo dodajte malo medu.

6.Čista koža

Na očiščen obraz z bombažno krpico namočeno v kis , obrišite obraz.

S tem boste odstranili odvečno olje in pomagali proti nastajanju aken.

Po nanosu, obraz negujte z vsakodnevno kremo.

7. Sončne opekline
3 dcl jabolčnega kisa vlijemo v srednje toplo kopel in se v njej namakamo 10 minut.

Kopel iz kisa bo poskrbela, da bo občutek na koži bolj pomirjen in ohlajen. Kislost pa bo prav tako poskrbela za obnovo pH kože.

8. Beli zobje
Zobno ščetko pomočite v jabolčni kis in si z njo po-ščetkajte zobe. Vendar tega ne počnite prepogosto, saj lahko s kisom pokvarite zobno sklenino.

Za bolj nežen pristop, razredčite 0,5 dcl vode z 0,5 dcl kisa ter mešanico uporabite kot ustno vodico.

9. Čiščenje doma
V steklenico za pršenje nalijemo:
1 dcl vode
1 dcl kisa
5 kapljic eteričnega olja pomaranče

Premešamo in uporabimo kot čistilo za pranje površin. Tako čistilo je brez nepotrebnih kemikalij in odlično rahlo razkužilo za površine.

10. Odstranjevalec vonjav
Jabolčni kis ubija bakterije, ki lahko povzročajo neprijetne vonjave. Zato lahko naredite podobno mešanico kot je za čiščenje doma ter s pršilko preprosto poškropite tam od koder prihaja neprijetni vonj.

11. Ubijalec plesni
Obstaja veliko nasvetov kako se lotiti modre plesni. Eden je tudi ta z jabolčnim kisom, kateremu primešamo sodo bikarbono in sol /ali limonin sok, ter s to mešanico poškropimo in pobrišemo steno ali prostor kjer se nabira plesen.

12. Repelent proti žuželkam.
Jabolčni kis je odličen naravni repelent, ki dejansko tudi deluje! Preprosto, mešanico vode in kisa poškropite po postelji vašega hišnega ljubljenčka nekaj pa tudi po njegovem kožuščku.

13. Kožno znamenje ali bradavice
Bombažno vato namočite v kis in jo prelepite z obližem čez bradavico. Pustite učinkovati čez noč. Postopek ponavljajte nekaj dni, dokler problem z bradavico ne izgine.

14. Opekline na koži
Jabolčni kis pomaga oblažiti bolečino, razkuži površino, ima hladilni učinek in spodbuja celjenje. Zato je še kako dobrodošel pri opeklinah. Ne uporabljajte na odprtih ranah.

15. Modrice

V 1 dl jabolčnega kisa vmešamo 1 čajno žličko soli.

Bombažno vato pomočimo v mešanico kisa in soli ter nanesemo na modrico kot obhladek.

16. Slab zadah
Zmešajte 1 veliko žlico jabolčnega kisa z 4 žlicami vode. Tekočino grgrajte 10 sekund, nato izpljunite.

17. Vodica za po britju
Zmešajte jabolčni kis z vodo 1:1 ter z bombažno vato nanesite “vodico po britju” to bo pripomoglo da bo koža po britju bolj pomirjena.

18. Začimbna mešanica za hrano
Jabolčni kis veliko krat uporabimo za pripravo solat. Nikoli pa se ne spomnimo, da bi ga malo dodali tudi v omake, marinade ali celo sladice. Poskusite.

19.  Mix s sadnim sokom
Jabolčni kis je odličen dodatek sveže stisnjenim sokom, ki jim poudari rahlo kiselkast okus. Še posebej odlično v poletnih mesecih ko si želimo pijače za odžejat.

20. Juhe
Jabolčni kis lahko na koncu kuhanja dodate tudi v juhe. Še posebej dobro se ujema z gobovo, piščančjo ali krompirjevo juho.

21. Pecivo
Kis bo biskvit dodatno dvignil. Tako bo še bolj penast in mehak. Ne skrbite, majhne količine kisa v pecivu se ne okusi. :)

22. Proti-glivično delovanje
Se srečujete z glivicami na nohtih ali delih kože? Vsaki dan namažite prizadeti predel z mešanico 1:1 vode in kisa ter pustite delovati vsaj 30 minut. V kolikor je mogoče poskusite to početi nekaj dni zapored.

23. Boleče mišice
Za boleče mišice si pripravite kopel z jabolčnim kisom ali dajte mešanico kisa in vode direktno na mesto bolečine.

24. Srbenje
V veliki primerov jabolčni kis odlično odstraniti srbečico, ki je lahko posledica, glivic, meduze, strupenega bršljana. Preprosto nanesite jabolčni kis na srbeči predel in pustite da opravi svoje.

25. Inzulin
Redno uživanje jabolčnega kisa pripomore k ohranitvi ravni sladkorja v krvi.

26. Sinusi
Zamašen nos? Kaj je lahko hujšega pri prehladu. Poskusite po žličkah srebrati toplo vodo z jabolčnim kisom. Kis deluje antibakterijsko in hkrati zmanjšuje gostoto sluzi.

27. Imunski sistem
Privoščite si vsako jutro 1 čajno žličko jabolčnega kisa na tešče. S tem boste pripomogli, da bo vaša odpornost večja in poskrbeli za manjšo možnost prehlada ali gripe.

28. Več energije
Dodajte jutranjemu čaju ali soku par kapljic jabolčnega kisa. Boste videli, da vas bo kiselkast okus prebudil in poskrbel za dodatno energijo.

29. Tonik za obraz
Zmešajte 1 čajno žličko jabolčnega kisa z malo vode in nanesite z bombažno vato na obraz. Vonj je sicer močan vendar se hitro izhlapi. Takšna nega bo izboljšala videz vaše kože, zato si jo za boljše rezultate privoščite večkrat na teden.

30. Razdražen želodec
Jabolčni kis vsebuje snov pektin, ki pomirja želodčno kislino. Za napitek, ki vam bo pomiril želodec potrebujemo:
2 čajni žlički jabolčnega kisa
2 čajni žlički svežega ingverjevega soka
1 čajna žlička limoninega soka
1 dcl radenske
med, po želji za okus.

Napitek je primeren tako ob razdraženemu želodcu, kot tudi pri neurejeni prebavi ali napihnjenosti.

31. Stop – psi in mačke z uničevanjem pohištva
Večina živali sovraži vonj po kisu, zato se bodo z veseljem izogibali vašega kavča v kolikor bo ta poškropen z jabolčnim kisom.  Brez skrbi, v kolikor je ta vonj neprijeten tudi vam bo slej ko prej izginil.

32. Detox kopel
Si želite pripraviti kopel, ki vam bo pomagala prečistiti pore in razstrupiti. V vročo kopel si dodajte 1 skodelico jabolčnega kisa, 1 skodelico grenke soli in 5-10 kapljic eteričnega olja. V kopeli se zadržite vsaj okrog 20 minut.

33. Operite sadje in zelenjavo
Sadje in zelenjava iz trgovine so vse drugo prej kot čiste, saj so izpostavljene direktnemu stiku z ljudmi, za podaljšanje svežine pa dodatno premazane z voski in dodatki. Dodajte nekaj kisa v vodo in v tej vodi najprej umijte zelenjavo / sadje na to pa še operite pod pod tekočo vodo.

34. Nevtralizirajte začimbe
V kolikor se vam je v hrano vsulo preveč kajenskega popra ali kakšne druge podobne začimbe lahko okus rahlo nevtralizirate s 1 čajno žličko jabolčnega kisa.

35. Muholovec
Dodajte v 0,5 l plastenko nekaj kisa in vode ter pustite na kuhinjskem pultu. Kis ima zelo močan vonj, ki pritegne mrčes, te pa se običajno v steklenici zmedejo in utopijo.

36. Neprijeten vonj oblačil.
Dodajte 0,5 dcl kisa v pralni stroj in poskrbel bo da bodo oblačila mehkejša in bolj dišeča.

37. Utrujenost po treningu
Po naporni vaji ali treningu si privoščite 1 čajno žličko jabolčnega kisa zmešanega v kozarcu vode. Mlečna kislina ki se kopiči v telesu po vadbi povzroča utrujenost. Aminokisline v jabolčnem kisu pa zagotavljajo protistrup.

38. Alergije
Premešajte 1 čajno žličko vode, 1 čajno žličko kisa in 1 čajno žličko medu. Uživajte 1 krat na dan. Mešanica vam bo pomagala, da boste čez sezono bolj odporni na alergije.

39.Krči
Vtrite jabolčni kis neposredno na območje kjer vas drži krč.

40. Lažje razčesavanje
Zmešajte vodo in kis 1:1 in si po pranju mešanico poškropite lase ter dobro razčesite.

41. Hujšanje
Ocetna kislina v jabolčnem kisu zavira apetit in zmanjšuje zadrževanje vode. Uživajte ½ žlice svežega limoninega soka in ½ žlice jabolčnega kisa vsako jutro in pred obrokom.

42. Sijoči lasje
V kolikor si na umite lase vtrete manjšo količino kisa bodo vaši lasje bolj sijoči.

43. Masaža mišic
Masaža z jabolčnim kisom lajša utrujene mišice.

44. Alkalizirajte se
Redno uživanje jabolčnega kisa pomaga ohranjati zdravo raven pH v telesu. Bolezni se v alkalnem okolju slabše razvijajo.

45. Razstrupitev jeter
1 krat na mesec si vzemite dan in čez dan uživajte več kozarcev iz 1-2 žlice kisa +2 dl mlačne vode, hkrati pa uživajte samo sadje in zelenjavo.

46. Kandida
Jabolčni kis vsebuje encime, ki pomagajo telesu v boju proti kandidi. Uživajte ½ žličko kisa 2 krat na dan.

47. Detergent za posodo
Dodajte 1 dcl jabolčnega kisa vašemu pomivalnemu stroju, kis pomaga odstranjevati vodni kamen in maščobo.

48. Vodni kamen
Dodajte manjšo količino jabolčnega kisa direktno na vodni kamen in počakajte nekaj minut.

49. Čiščenje kruhovnika
Jabolčni kis je odličen tudi za čiščenje kruhovnika. Na bombažno krpo nanesite čisti jabolčni kis in obrišite posodo.

50. Krvni pritisk
Kislina v jabolčnem ali katerem drugem kisu pomaga uravnavati tudi krvni pritisk.

Opozorilo
Pretirane in premočne koncentracije jabolčnega kisa lahko poškoduje prebavni trakt ali poškoduje zobno sklenino. Bolniki z osteoporozo naj se uživanja jabolčnega kisa v velikih količinah raje izogibajo, prav tako vsi, ki trpite za pomanjkanjem kalija v krvi. Lahko povzroči alergije pri ljudeh, ki so alergični na jabolka. Ko ga nanašate na kožo, pazite, da ne pride v stik z ranicami ali praskami, saj poškoduje kožo in povzroči pekoč občutek. Jabolčnega kisa ne uživajte, če jemljete zdravila za srce, inzulin, odvajala ali diuretike. Jabolčni kis lahko poveča učinek zdravil za sladkorno bolezen.

VREME V SLOVENIJI 12.9.2015

Temperature po Sloveniji danes

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, ob 11. uri
Opazovalna postaja Vreme Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak
°C % smer hitrost sunki hPa
Kredarica jasno 7 54 JV 15 *757
Let. Cerklje ob Krki jasno 18 68 Z 5 1022
Let. E. Rusjana MB jasno 18 65 J 9 1021
Let. J. Pučnika Lj. pretežno jasno 18 65 V 3 1022
Letališče Portorož pretežno jasno 23 59 SZ 6 1023
Ljubljana pretežno jasno 15 75 SV 3 1023
Novo mesto jasno 18 60 1 1022
Postojna pretežno jasno 18 70 JZ 7

Podatki z avtomatskih postaj

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, med 11:00 in 11:30
Opazovalna postaja Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak Pada
vine
Seva
nje
°C % smer hitrost
m/s
hitrost
km/h
sunki
m/s
sunki
km/h
hPa mm W/m²
Bilje Nova Gorica 22 54 JV 0.7 3 1.8 6 1023 0.0 651
Bohinjska Češnjica 17 74
Bovec
Boršt Gorenja vas 18 59 Z 2.9 10 6.5 23 1021 0.0 673
Celje 18 65 SZ 1.3 5 2.7 10 1021 0.0 678
Dobliče Črnomelj 19 71 0.0 <1 1022 0.0 667
Dolenje Ajdovščina 22 60 S 0.4 1 2.6 9 0.0
Hrastnik 19 58 S 1.6 6 4.9 18 1022 0.0 652
Idrija 16 79
Ilirska Bistrica 19 65 S 0.7 3 1.8 6 0.0 667
Koper Kapitanija 22 59 SZ 1.8 6 2.5 9 1023 666
Luka Koper 24 53 SZ 1.5 5 2.2 8 0.0
Kraj. park Goričko 15 82 JV 2.7 10 4.4 16 0.0 687
Krško 19 66 J 1.3 5 2.8 10 1022 0.0 701
Lendava 20 64 JV 1.8 6 4.9 18 1022 0.0 674
Let. J. Pučnika Lj. 18 67 SV 1.2 4 3.1 11 1022 0.0 657
Letališče Cerklje ob Krki 19 65 Z 1.5 6 3.2 12 1022 0.0 672
Letališče Lesce 18 62 0.1 <1 1.7 6 1021 0.0 671
Let. E. Rusjana Maribor 19 60 JV 2.0 7 3.8 14 1021 0.0 672
Letališče Portorož 23 60 SZ 2.1 8 3.1 11 1022 0.0 639
Litija 17 76
Ljubljana 16 74 V 1.3 5 3.4 12 1023 0.0 663
Malkovec 18 67 JZ 1.6 6 4.0 14 1022 0.0 700
Maribor 19 60 JV 1.1 4 3.5 13 0.0
Murska Sobota 17 78 JV 1.3 5 4.4 16 1022 0.0 648
Nova Gorica 24 47 JZ 0.6 2 1.7 6 1023 0.0
Novo mesto
Park Škocj. jame
Piran-ocean. boja 21 59 V 1.8 6 2.7 10
Podčetrtek 14 95 JZ 0.8 3 2.1 8 1022 0.0 650
Postojna
Ptuj 19 65 J 1.1 4 3.7 13 0.0 692
Radenci 16 96 S 0.5 2 1.9 7 1022 0.0 660
Ravne na Koroškem 17 60 JZ 3.9 14 6.6 24 0.0 660
Slovenj Gradec 17 70 681
Velenje 19 59 Z 1.1 4 2.4 9
Babno Polje (756 m) 18 61
Rateče (864 m) 17 61 Z 2.1 8 4.3 15 *924 0.0 674
Lisca (943 m) 13 79 JZ 4.0 14 8.2 30 *914 0.0
Otlica (965 m) 14 75 JZ 3.1 11 5.2 19 0.0 647
Rudno polje (1347 m) 14 72 J 1.7 6 3.8 14 0.0
Rogla (1492 m)
Krvavec (1740 m)
Kredarica (2515 m) 7 56 JV 5.1 18 7.7 28 *757 0.0 738

Temperature po Sloveniji danes

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, ob 8. uri
Opazovalna postaja Vreme Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak
°C % smer hitrost sunki hPa
Bilje Nova Gorica jasno 11 95 V 5 1023
Celje jasno 8 98 1 1023
Črnomelj megla 8 100 0 1024
Katarina nad Ljubljano jasno 12 85 0
Kočevje megla 7 95 0
Kredarica jasno 5 44 1 *756
Let. Cerklje ob Krki jasno 9 98 1 1023
Let. E. Rusjana MB jasno 10 95 JV 2 1022
Let. J. Pučnika Lj. megla v okolici 9 94 JV 3 1024
Letališče Lesce jasno 8 91 0 1023
Letališče Portorož jasno 14 86 JV 14 1022
Lisca jasno 10 84 JZ 18 *914
Ljubljana megla 10 100 0 1024
Novo mesto jasno 9 98 0 1023
Postojna megla 6 98 0
Rateče jasno 6 97 0 *924
Slovenj Gradec megla 8 97
Vogel jasno 9 75 SV 14
Vojsko jasno 10 87 0

Podatki z avtomatskih postaj

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, med 8:00 in 8:30
Opazovalna postaja Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak Pada
vine
Seva
nje
°C % smer hitrost
m/s
hitrost
km/h
sunki
m/s
sunki
km/h
hPa mm W/m²
Bilje Nova Gorica 12 92 V 1.4 5 2.3 8 1022 0.0 194
Bohinjska Češnjica 8 100
Bovec
Boršt Gorenja vas 7 99 S 0.5 2 1.5 5 1024 0.0 132
Celje 9 98 JV 0.3 1 1.2 4 1023 0.0 233
Dobliče Črnomelj 9 100 0.0 <1 1023 0.0 125
Dolenje Ajdovščina 10 98 0.0 <1 0.0
Hrastnik 11 95 JV 0.3 1 2.2 8 1023 0.0 180
Idrija 10 96
Ilirska Bistrica 7 98 S 0.3 1 0.0 115
Koper Kapitanija 17 71 JV 1.2 4 2.2 8 1023 195
Luka Koper 16 77 V 1.4 5 2.8 10 0.0
Kraj. park Goričko 11 99 J 1.8 6 3.1 11 0.0 244
Krško 10 100 JZ 0.7 3 1.6 6 1023 0.0 113
Lendava 11 99 V 0.7 3 2.0 7 1022 0.0 119
Let. J. Pučnika Lj. 10 91 JV 0.4 1 1.0 4 1023 0.0 181
Letališče Cerklje ob Krki 10 98 JZ 1.0 3 1.9 7 1023 0.0 195
Letališče Lesce 10 92 0.1 <1 1023 0.0 231
Let. E. Rusjana Maribor 11 90 J 0.4 1 1022 0.0 227
Letališče Portorož 15 84 JV 3.8 14 5.0 18 1022 0.0 196
Litija 10 98
Ljubljana 10 100 0.0 <1 1024 0.0 84
Malkovec 10 97 SZ 1.2 4 3.0 11 1024 0.0 201
Maribor 11 92 JV 0.6 2 1.7 6 0.0
Murska Sobota 10 99 S 0.4 1 1.2 4 1022 0.0 93
Nova Gorica 14 81 0.0 <1 1023 0.0
Novo mesto
Park Škocj. jame
Piran-ocean. boja 19 69 J 1.8 6 3.4 12
Podčetrtek 10 98 S 1.1 4 2.1 8 1023 0.0 90
Postojna
Ptuj
Radenci 9 98 0.1 <1 1.1 4 1023 0.0 115
Ravne na Koroškem 11 91 JZ 2.9 10 5.1 18 0.0 225
Slovenj Gradec 8 97 108
Velenje 11 94 SZ 0.8 3 2.4 9
Babno Polje (756 m) 6 97
Rateče (864 m) 7 98 Z 0.3 1 1.4 5 *924 0.0 146
Lisca (943 m) 10 84 JZ 4.4 16 6.6 24 *914 0.0
Otlica (965 m) 11 75 JZ 0.9 3 2.3 8 0.0 87
Rudno polje (1347 m) 3 99 0.0 <1 0.0
Rogla (1492 m)
Krvavec (1740 m)
Kredarica (2515 m) 6 44 JV 0.9 3 2.1 8 *756 0.0 271
Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, ob 6. uri
Opazovalna postaja Vreme Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak
°C % smer hitrost sunki hPa
Celje jasno 6 98 JZ 2 1023
Kredarica jasno 3 60 Z 18 *755
Let. Cerklje ob Krki jasno 7 98 JZ 4 1023
Let. E. Rusjana MB jasno 7 97 1 1022
Let. J. Pučnika Lj. megla 6 96 1 1023
Letališče Portorož jasno 12 90 JV 16 1022
Ljubljana megla 10 100 SV 2 1023
Novo mesto jasno 9 99 1 1023

Podatki z avtomatskih postaj

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, med 6:00 in 6:30
Opazovalna postaja Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak Pada
vine
Seva
nje
°C % smer hitrost
m/s
hitrost
km/h
sunki
m/s
sunki
km/h
hPa mm W/m²
Bilje Nova Gorica 9 97 V 0.7 3 1.4 5 1022 0.0 0
Bohinjska Češnjica 6 99
Bovec
Boršt Gorenja vas 6 99 JV 0.3 1 1.1 4 1023 0.0 0
Celje 6 98 Z 0.5 2 1.1 4 1023 0.0 1
Dobliče Črnomelj 8 100 0.0 <1 1023 0.0 3
Dolenje Ajdovščina 8 97 0.0 <1 0.0
Hrastnik 10 96 0.0 <1 1023 0.0 0
Idrija 10 96
Ilirska Bistrica 7 98 SZ 0.4 1 1.0 4 0.0 0
Koper Kapitanija 15 79 JV 1.6 6 2.4 9 1022 0
Luka Koper 12 85 V 1.6 6 2.4 9 0.0
Kraj. park Goričko 11 99 JZ 1.5 5 2.3 8 0.0 0
Krško 8 100 V 0.4 1 1023 0.1 0
Lendava 9 96 JV 1.1 4 1.7 6 1022 0.0 0
Let. J. Pučnika Lj. 6 97 Z 0.7 3 1.3 5 1023 0.0 0
Letališče Cerklje ob Krki 7 98 Z 0.6 2 1.3 5 1023 0.0 2
Letališče Lesce 6 97 SZ 0.6 2 1.8 6 1023 0.0 0
Let. E. Rusjana Maribor 7 97 S 0.4 1 1022 0.0 0
Letališče Portorož 12 91 JV 4.5 16 5.6 20 1022 0.0 0
Litija 10 97
Ljubljana 10 100 0.2 <1 1.7 6 1023 0.0 0
Malkovec 9 96 S 1.2 4 2.0 7 1023 0.0 0
Maribor 8 97 0.0 <1 0.0
Murska Sobota 9 99 J 0.3 1 1.1 4 1022 0.0 0
Nova Gorica 11 92 JV 0.3 1 1.0 4 1022 0.0
Novo mesto
Park Škocj. jame
Piran-ocean. boja 19 70 J 3.1 11 3.9 14
Podčetrtek 9 98 SV 0.4 1 1.2 4 1022 0.0 0
Postojna
Ptuj
Radenci 9 97 0.0 <1 1023 0.0 0
Ravne na Koroškem 7 95 V 0.3 1 0.0 0
Slovenj Gradec 7 95 0
Velenje 10 95 SZ 0.4 1 1.4 5
Babno Polje (756 m) 2 96
Rateče (864 m) 4 96 Z 0.3 1 1.0 4 *924 0.0 0
Lisca (943 m) 10 85 JZ 5.4 19 7.8 28 *913 0.0
Otlica (965 m) 11 78 JV 0.9 3 2.4 9 0.0 0
Rudno polje (1347 m) 2 98 0.0 <1 0.0
Rogla (1492 m)
Krvavec (1740 m)
Kredarica (2515 m) 4 52 SZ 3.4 12 6.2 22 *755 0.0 0
Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, ob 4. uri
Opazovalna postaja Vreme Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak
°C % smer hitrost sunki hPa
Let. J. Pučnika Lj. jasno 7 96 Z 3 1023

Podatki z avtomatskih postaj

Posodobljeno: Sobota, 12. septembra 2015, med 4:00 in 4:30
Opazovalna postaja Temp. Vlažnost Veter Zračni tlak Pada
vine
Seva
nje
°C % smer hitrost
m/s
hitrost
km/h
sunki
m/s
sunki
km/h
hPa mm W/m²
Bilje Nova Gorica 10 96 V 0.9 3 1.7 6 1022 0.0 0
Bohinjska Češnjica 7 98
Bovec
Boršt Gorenja vas 7 98 Z 0.3 1 1023 0.0 0
Celje 7 98 Z 0.3 1 1023 0.0 0
Dobliče Črnomelj 8 100 0.0 <1 1023 0.0 1
Dolenje Ajdovščina 9 97 0.0 <1 0.0
Hrastnik 10 96 0.2 <1 1.5 5 1023 0.0 0
Idrija 10 96
Ilirska Bistrica 7 97 JV 0.3 1 1.0 4 0.0 0
Koper Kapitanija 15 79 JV 2.0 7 3.1 11 1022 0
Luka Koper 12 84 V 1.6 6 2.4 9 0.0
Kraj. park Goričko 10 99 J 1.9 7 3.0 11 0.0 0
Krško 8 99 J 0.6 2 1.5 5 1022 0.0 0
Lendava 9 95 JV 1.2 4 2.4 9 1022 0.0 0
Let. J. Pučnika Lj. 7 96 JZ 0.3 1 1023 0.0 0
Letališče Cerklje ob Krki 9 98 J 0.4 1 1.0 4 1023 0.0 1
Letališče Lesce 7 95 S 0.3 1 1.2 4 1023 0.0 0
Let. E. Rusjana Maribor 8 95 S 0.8 3 1.4 5 1022 0.0 0
Letališče Portorož 13 90 JV 4.5 16 6.2 22 1021 0.0 0
Litija 10 97
Ljubljana 10 100 0.0 <1 1023 0.0 0
Malkovec 11 96 SZ 0.9 3 2.3 8 1023 0.0 0
Maribor 9 97 Z 0.6 2 1.6 6 0.0
Murska Sobota 9 99 SV 0.6 2 1.0 4 1022 0.0 0
Nova Gorica 12 90 JV 0.3 1 1022 0.0
Novo mesto
Park Škocj. jame
Piran-ocean. boja 19 68 JV 1.8 6 2.5 9
Podčetrtek 9 97 S 0.9 3 1.6 6 1022 0.0 0
Postojna 6 94 0.2 <1 1.0 4 0.0
Ptuj
Radenci 9 97 0.0 <1 1022 0.0 0
Ravne na Koroškem 7 95 JZ 0.4 1 1.3 5 0.0 0
Slovenj Gradec 6 93 0
Velenje 10 94 0.2 <1 1.1 4
Babno Polje (756 m) 3 96
Rateče (864 m) 4 95 0.2 <1 *924 0.0 0
Lisca (943 m) 11 84 JZ 5.0 18 6.7 24 *913 0.0
Otlica (965 m) 11 75 V 1.1 4 2.8 10 0.0 0
Rudno polje (1347 m) 3 97 0.0 <1 0.0
Rogla (1492 m)
Krvavec (1740 m)
Kredarica (2515 m) 2 68 SZ 6.6 24 9.6 34 *755 0.0 0

WordPress Themes