Pljučnik za lajšanje težav z dihali

Navadni pljučnik z znanstvenim imenom Pulmonaria officinalis je čudežna zdravilna rastlina, ki pomaga zdraviti bolezni pljuč, kot so astma, (kronični) bronhitis, pljučnica, tuberkuloza. Pljučnik zdravi vse oblike kašlja, priporočljiv pa je tudi za gastrointestinalne tegobe in težave z ledvicami.

Pljučnik

V Sloveniji najdemo do 7 različnih sort pljučnikov, ki imajo lahko vijolično, modro, rožnato ali belo obarvane cvetove. Pljučnik je rastlina trajnica, ki  cveti od marca do konca maja, uspeva pa predvsem v bolj vlažnih predelih, na primer ob robovih listnatih gozdov in travnikih. Uporabni so listi in cvetovi rastline, ki jih je treba posušiti. Pljučnik vsebuje številne uporabne sestavine, namenjene lajšanju zdravstvenih težav, kot so tanin, saponin, kremenčeva kislina, vitamin C in flavonoidi (naravni antioksidanti).

Pripravki iz pljučnika blažijo vsa vnetja dihalnih poti, zdravijo hripavost, delujejo kot odličen diuretik (pospešujejo odvajanje vode iz telesa oziroma nastajanje urina v ledvicah), blažijo druga vnetja (vnetje sluznice v želodcu, prebavilih, žrelu in v ustih), med drugim pa si lahko z njimi pomagate tudi pri odpravi hemoroidov ter pri celjenju manjših površinskih ran, sončnih opeklin in ekcemov. Glavna zdravilna učinkovina pljučnika je sluz, ki vam lahko pomaga pri zdravljenju vnetega grla, kroničnega bronhitisa, oslovskega in kroničnega kašlja.

Pljučnik

Pljučnik in njegovi pripravki

Najpogostejša in najbolj znana je uporaba čajnih pripravkov iz pljučnika. Ščepcu posušenega pljučnika lahko dodate še ozkolistni trpotec, njivsko preslico, slez ali denimo koprive, vse skupaj pa prelijte z vrelo vodo. Čaj je prva pomoč za vse pljučne bolezni in okužbe. Manj znana je domača izdelava sirupa: enostavno pripravite zelo močan pljučnikov čaj, ki ga precedite, tekočini pa nato dodajte sladkor ali še bolje med ali fruktozo, lahko tudi par kapljic limoninega soka. Vse skupaj prevrite na blagem ognju, zlijte v dobro zatesnjeno steklenico in shranite na hladno in temno mesto.

Pljučnik lahko v manjših količinah vsebuje strupene pirolizidinske alkaloide, zato je priporočljiva pazljiva uporaba – pripravkov iz pljučnika ne uporabljajte predolgo, najbolje ne več kot osem dni zaporedoma.

5 nasvetov kako reagirati ob negativnih objavah na fb profilu

  1. Ne ignorirajte komentarja ali posta. Reagirajte! Ne čakajte, da bo objava izginila v zgodovini in da jo boste tako zlahka pometli pod preprogo. Ne tolažite se, da tega komentarja nihče ni videl. Saj veste kako hitro potujejo slabe novice 😉 Ljudje vam gledajo pod prste in čakajo “kaj se bo pa zgodilo zdaj” Od vaše reakcije je odvisno kakšen vtis boste pustili tudi pri ostalih uporabnikih.
  2. Postavite se v čevlje uporabnika. Zorni kot, ki ga imate vi, ki poznate zaodrje dogajanja v podjetju je popolnoma drugačen kot ga ima uporabnik. Ne izgubite živcev, bodite potrpežljivi in ne reagirajte na prvo žogo. Razložite, kar se da laično, zakaj je prišlo do zapleta. Opravičite se, tudi, če bo morda ob tem bolel vaš ego. Skoraj vedno se najbolj zagrizenen nasprotnik s pravo reakcijo prelevi v najbolj gorečega fana. Pišem iz mnogih lastnih izkušenj 😉
  3. Kontaktirajte uporabnika preko zasebnega sporočila. Predstavljajte si, da stranka v vaši trgovini popolnoma znori in vi ste porabili že vse mirne načine, da bi človeka pomirili. Peljite ga v vašo pisarno – takrat uporabnik izgubi strateško pogajalsko premoč – podporo ljudstva. Ponudite mu prijazno darilo, bodisi v obliki popusta, dodatnih storitev. Taisti sistem lahko uporabite tudi na Facebooku, prijazna zasebna sporočila se vedno izkažejo za boljšo rešitev kot maratonski ping pong na zidu vaše strani, ki jo lahko spremljajo vsi.
  4. Naj vaši fani opravijo s težakom. Seveda je odvisno od vaše komune zasledovalcev, a če je kritika res neumesna in gre bolj za izlivanje žolča posameznika lahko pričakujete, da ga bodo vaši fani (saj so menda ja oboževalci) hitro opravili z njim. Če nočete čakati predolgo aktivirajte kakšno vašo stranko, ki jo dobro poznate, naj zastavi dobro besedo za vas. Če je negativna pripomba res neumestna ali nesramna bodo kmalu sledili še ostali pozitivni komentarji.
  5. Ne brišite negativnih komentarjev! Ta nasvet bi moral biti verjetno napisan kar na prvem mestu, saj je to običajna prva želja. Čimpreje odstraniti neželjeno pisanje. A ne podlegajte nagonu – soočite se s konfliktom. Verjemite, uporabnik ni pozabil, da je napisal negativni komentar in sedaj čaka vašo reakcijo. In že nemalokrat se je zgodilo, da je popolnoma nedolžna opomba prerasla v veliko vojno mnenj. In vojne nikoli ne prinesejo nič dobrega. Preverite napačno reakcijo community managerja na eni od slovenskih radijskih postaj v spodnjem filmčku. Gre za resnično zgodbo.

– See more at: http://www.matejspehar.si/kako-reagirati-ob-negativnih-komentarjih#sthash.rbDDA57S.dpuf

WordPress Themes