Dolga pot dokazovanja o smrtonosnih snoveh v tovarnah SAMSUNG

Družine se že leta bojuejo s Samsungom, ki noče priznati, da zaposleni umirajo zaradi dela z nevarnimi kemikalijami.

Hwang Sang-ki, 58-letni korejski taksist, se je v svojem domu, zgrajenem iz betonskih zidakov in obarvanem v turkizno, usedel na preprogo. Iz majhne ročne torbe je potegnil fotografijo 13 smejočih se mladih žensk, sodelavk iz podjetja Samsung Electronics. »Ti dve,« je dejal Hwang in pokazal na ženski sredi skupine. Obe sta opravljali enako delo, v isti tovarni polprevodnikov, na isti proizvodni liniji, druga ob drugi, potapljajoč računalniške čipe v isto posodo s kemikalijami. Obe sta zboleli za še posebej napadalno vrsto krvnega raka, imenovano mieloična levkemija. Ena od njiju je bila njegova hči Yu-mi.

Ozaveščanje prek filmov

Zgodba o teh dveh ženskah in drugih Samsungovih delavcih z levkemijo in drugimi vrstami redkega raka je v Južni Koreji javnosti dobro znana. V februarju in marcu so si Korejci lahko ogledali kar dva filma na temo sedem let trajajoče bitke, ki so jo družina Hwang in druge bile proti največji in najvplivnejši korejski korporaciji.Hwangov lik v filmu z naslovom Še ena obljuba se bojuje s podjetjem izmišljenega imena Jinsung. Časopis Korea Herald je film označil kot »pomemben dosežek korejske kinematografije kot tudi korejske demokracije« – vendar ne toliko zaradi njegove kakovosti, temveč zaradi tega, kako je nastal. Režiserju in producentu je namreč brez podpore kakšnega velikega studia uspelo prek množičnega financiranja več sto posameznikov zbrati skoraj 15 odstotkov filmskega proračuna, ki je skupaj znašal dva milijona dolarjev (okoli 1,5 milijona evrov), in več kot polovico proračuna s pomočjo stotih manjših vlagateljev. To je prvi tako nastali korejski film.Film Cesarstvo sramote je na platna kinematografov prišel 6. marca. Ustvarjalci so ga snemali tri leta in imeli zaupen vpogled v življenje Hwanga in drugih družin Samsun­g­ovih delavcev. Film se osredinja na širše gibanje, ki ga je sprožil Hwang, da bi sprožil vprašanje uporabe rakotvornih snovi v tovarnah na področju elektronike, še zlasti v tistih, v katerih izdelujejo polprevodnike. Od začetka gibanja do zdaj so aktivisti odkrili 58 primerov levkemije in drugih vrst krvnega raka v različnih Samsungovih proizvodnih obratih. Samsung je za ta članek zavrnil pogovor o posameznih primerih, je pa povedal, da je leta 2011 porabil približno 88 milijonov dolarjev (okoli 64 milijonov evrov) za vzdrževanje in izboljšanje varnostne infrastrukture.Glavni cilj gibanja je, da bi delavci, oboleli za rakom, dobili odškodnino od korejskega državnega zavarovalniškega sklada. Ljudje, kot so Hwang in filmski ustvarjalci, si prizadevajo prodreti z razpravo o določenih vidikih cene čudežnega gospodarskega razcveta države, ki sta ga sprožila predvsem Samsung in preostala tehnološka industrija – svetovna simbola ponosa za mnogo Korejcev.

Gospodarski razcvet s Samsungom

Približno 32 kilometrov južno od Seula stoji na ograjenem in varovanem zemljišču v bližini z drevesi poraščene obale umetnega vodnega zbiralnika tovarna polprevodnikov Giheung. Tovarna ima obliko široke bele škatle, z njene strehe pa štrlijo dimniki in zavite cevi, medtem ko njeno pročelje krasi znan Samsungov modro-beli logotip. Tovarna, ki so jo zgradili leta 1984, je bila vodilna izdelovalka polprevodnikov v državi v času, ko so računalniški čipi pomenili okoli 80 odstotkov celotnega prihodka Samsung Electronicsa. Delo za tekočimi trakovi v Giheungu je bilo prestižno. Veliko Korejcev zelo ceni Sam­sung. Deloma zato, ker v njegovem uspehu vidijo odsev svojega vzpona iz ruševin vojne, ki je razdelila državo in v kateri je bilo ubitih na milijone ljudi, še več milijonov pa jih je obubožalo. Leta 1961, osem let po koncu korejske vojne, je bruto domači proizvod na prebivalca znašal 92 dolarjev (67 evrov) in bil manjši kot v Sudanu, Sierri Leone ali Demokratični republiki Kongo. Do lani so imeli Južni Korejci 15. največje gospodarstvo na svetu. Skoraj 24 odstotkov BDP so ustvarili s prihodki skupine Samsung, konglomerata, ki ga sestavlja na ducate podjetij.

Diagnoza: rak

Ker si Yu-mijina starša nista mogla privoščiti, da bi hčerko poslala študirat na univerzo, je njeno pozornost pritegnil razpis za delovna mesta, ki se je leta 2004 pojavil na njeni srednji šoli. Samsung je iskal mlade ženske, ki so po uspehu sodile v zgornjo tretjino Yu-mijinega maturantskega razreda. Izpolnjevala je začetne zahteve: spodobne ocene, redna navzočnost pri pouku in nobenih prekrškov. Opravila je tudi obvezen zdravniški pregled.Yu-mi so, kot piše v sodnih spisih, dodelili delovno mesto na proizvodnji liniji številka tri. Vsak dan se je od pet do glave oblekla v bel pajac, kakršnega nosijo v tako imenovanih čistih sobah, in si nataknila masko iz blaga – ne toliko, da bi zaščitila sebe, temveč da bi v polprevodniško okolje ne zašel prah. Na njeni proizvodni liniji so izdelovali Samsungove »sistemske« čipe, ki so namenjeni poganjanju naprav, ne shranjevanju podatkov. Yu-mijina prva naloga je bil postopek, imenovan difuzija. Druga je bilo »mokro jedkanje« na isti proizvodni liniji.Med osemurnimi izmenami je bila Yu-mi izpostavljena množici morebitno nevarnih kemikalij, hlapov in ionizirajočemu sevanju, kot je pozneje ugotovil senat korejskih sodnikov. Ena izmed njenih sodelavk pri mokrem jedkanju Lee Suk-young je dobila vnetje kože in se morala zato redno zdraviti.Yu-mi se razen tega, da je omenjala utrujenost, staršema ni pritoževala vse do takrat, ko je poznega oktobra telefonirala domov, rekoč, da ji je slabo, se ji vrti in da bruha, pravi njen oče. Ena izmed delavk je Yu-mi peljala v Samsungovo ambulanto v kompleksu tovarne Giheung, kjer ji je osebje vzelo in pregledalo kri. Takoj so jo sprejeli v najbližjo večjo bolnišnico. Zdravnik je Hwangu sporočil, da ima njegova hči akutno mieloično levkemijo, in ga prosil za dovoljenje, da jo začne takoj zdraviti.

Smrt sodelavke

Dvajsetletnico so nemudoma začeli zdraviti s kemoterapijo. Izgubila je lase, bilo ji je slabo in je bila nenehno utrujena. Približno mesec dni po sprejetju v bolnišnico jo je Hwang odpeljal nazaj v Sokcho, kjer se je nastanila v svoji stari sobi. Družina jo je dvakrat na teden vozila na drugo stran države na zdravljenje in teste in Yu-mi so v bolnišnico spet sprejeli poleti 2006. Takrat je tudi izvedela, da je njena sodelavka na istem delu Giheungove proizvodne linije tri Lee Suk-­young, ženska z vneto kožo, zbolela za isto boleznijo kot sama. Lee, materi dveh otrok, od katerih je bil en še dojenček, so diagnozo opredelili 13. julija istega leta. Pet tednov pozneje je umrla.Po nenadni Leejini smrti so Hwangu po glavi začela rojiti različna vprašanja. Yu-mi je začel spraševati o podrobnostih njenega dela, še zlasti o kemičnih kopelih za čipe. Hwang tega takrat ni vedel, toda znanstveniki so akutno mieloično levkemijo potrdili kot enega izmed rakov, ki ga najbolj očitno povzroča izpostavljenost rakotvornim snovem.Samsungovi vodstveni delavci na Giheungovem oddelku za človeške vire so bili s Hwangom v rednih stikih in so se zanimali za Yu-mijino zdravje, podjetje pa je poleg tega na njen bančni račun nakazovalo denar, s katerim ji je želelo pomagati pri zdravljenju; med drugim so ji nakazali približno 18 tisoč dolarjev (okoli 13 tisoč evrov) pomoči pred presaditvijo kostnega mozga, pravi Hwang. Oče jim je potem sporočil, da želi vladi poslati zahtevek za delavsko odškodnino, ki bi pokrila Yu-mijino nadaljnje zdravljenje. Hwang pravi, da se je takrat vse spremenilo: Samsung je postal sovražen.

Proizvodnja polprevodnikov iz Kalifornije v Azijo

Kljub zanašanju na tako imenovane čiste sobe ni bila proizvodnja polprevodnikov nikoli izrazito čisto delo. Izdelovalci čipov so uporabljali skrajno nevarne kemikalije že v zgodnjem obdobju Silicijeve doline. Ko se je vpliv kemikalij začel kazati v okolju te doline in sprožil zaskrbljenost, se je pojavila tudi glasna bojazen, da so še precej večjim koncentracijam kemikalij morda izpostavljeni delavci v tovarnah. Med kemikalijami, ki jih uporabljajo za izdelavo polprevodnikov ali stranskih proizvodov, izdelanih z zapletenimi proizvodnimi postopki, ki spremljajo nameščanje vezij na in v tako imenovane silicijeve rezine, so tudi znane in verjetno za človeka rakotvorne snovi, kot so benzen, trikloroetilen, etilenoksid, arzin in arzenov trioksid. Kemične mešanice, ki jih pogosto uporabljajo kot kopeli za čipe, in slabe prezračevalne zmogljivosti, namenjene zmanjšanju količine prahu v tovarnah polprevodnikov, so se znašle pod čedalje večjim drobnogledom – in to takrat, ko se je proizvodnja polprevodnikov umikala iz Kalifornije in ZDA na obale Azije, kjer so bile nižje plače.Raziskave, ki jih je podprla industrija, in tudi druge študije so pokazale, da ni statistično pomembne povezave med proizvodnjo polprevodnikov in oblikami raka pri delavcih. Druge raziskave so ugotavljale, da ta obstaja – in sprožile besedno vojno, podobno skoraj vsem razpravam, v katerih znanost tehta vprašanja odgovornosti s pomembnimi posledicami.

Yu-mi umre

Hwang ni vedel ničesar o strupeni zgodovini polprevodniške industrije. Ni izobražen in izvira iz skromne kulture, ki so jo oblikovale konfucijanske vrednote podrejanja avtoriteti in skupnemu dobremu. Zato ni niti malo v prednosti, ko se spoprijema z vodilnimi podjetja, kot je Samsung. Januarja 2007, nekaj mesecev po Leejini smrti, ko se je Yu-mi stanje poslabšalo in je obležala, so iz Giheunga v Sokcho prišli štirje Samsungovi vodstveni delavci. Hwang, ki je vztrajal, da bo kljub nasprotovanju Samsunga vložil zahtevek za delavsko odškodnino, se je z njimi sestal v kavarni, ki je nekaj minut oddaljena od njegovega doma. Na sprejem, kakršnega je bil deležen, ni bil pripravljen.»Sploh me niso vprašali po Yu-mijinem zdravju,« se spominja Hwang. »Vsi štirje so me ogovarjali s povišanim glasom.« Vodstveni delavci, pravi Hwang, so vztrajali, da bolezen njegove hčere »ni povezana s Samsungom in čemu torej krivim Samsung«. Pravi, da je 20 minut trajajoč sestanek preživel v solzah: »Bil sem razburjen, zelo razburjen.«Yu-mijino stanje se je še poslabšalo in Hwang je pozabil na namero, da bo vložil odškodninski zahtevek. Družina je spet potovala na drugo stran države na zdravljenje in nazaj. Po enem izmed takšnih dni v bolnišnici, bilo je 6. marca 2007, je Yu-mi ležala na zadnjih sedežih očetovega taksija. Ko so se bližali domu, je Yu-mi rekla, kako ji je vroče. »Zato sem odprl okna, čisto malo,« pravi Hwang. »Toda čez čas je rekla, da jo zebe, in sem jih zaprl.« Nedolgo za tem se je njegova žena ozrla in zakričala.

Protesti

Poklical je družinske člane in nekaj prijateljev ter se po prihodu v Sokcho odpeljal naravnost na pogrebni zavod. Po korejskih običajih je bila še za isti večer pripravljena vežica za slovo od Yu-mi. Prišli so tudi šefi iz Samsungove tovarne Giheung, pravi Hwang, med njimi tudi štirje možje, s katerimi se je sestal v kavarni. V nekem trenutku je Hwang odšel ven, da bi zajel svež morski zrak. Za njim je, pravi, prišel najvišji Samsungov vodstveni delavec. »Rekel mi je, da bo po pogrebu poskrbel, da bo bodo plačali nadomestilo,« pravi Hwang. »Izustil nisem niti besedice.« Čez teden dni so se Samsungovi šefi vrnili in Hwangu dejali, da podjetje družini ne bo izplačalo odškodnine. »Spremenili so svoje stališče,« pravi, ker so spet vztrajali, da rak ni bil povezan z njeno službo. Hwang je vstal in zapustil lokal.Hwang se je odpravil na korejski urad za delavske odškodnine in storitve socialnega skrbstva, znan kot KCOMWEL, in 1. junija 2007 vložil zahtevek. Ker korejski delavci vplačujejo sredstva v namenski sklad, vsa nadomestila za nesreče ali bolezen izplačuje država, ne podjetje. Nadomestila so skromna in pokrivajo račune zdravljenja, izgubljene plače in stroške pogrebov. Delodajalčeve malomarnosti ni treba dokazovati.Po Yu-mijini smrti je Hwang po telefonu poklical ali obiskal tako rekoč vse, za katere je mislil, da bi mu morda lahko pomagali raziskati, ali je zbolel še kateri izmed 19 tisoč delavcev v proizvodnji v Giheungu. Obrnil se je tudi na vladne uslužbence, politične stranke, aktiviste, skupine civilne družbe, novinarje in druge. »Nihče mi ni prisluhnil,« pravi. Potem ga je krajevni novinar seznanil s 30-letno delavsko aktivistko Lee Jong-ran. Pripravila je načrt in zbrala manjšo vsoto denarja pri 20 organizacijah ter ustanovila skupino z imenom Banolim. Bila je njen edini zaposleni. Člani družin in drugi so delali prostovoljno.Hwang se je sam začel pojavljati pri Samsungovem vhodu, noseč na ramenih dvojno oglasno tablo z velikansko fotografijo svoje hčere, plešaste in oslabele zaradi bolezni, ter delil letake med ljudi in jih pozival, naj se razkrijejo. Nekaj se jih je res. Družine so kmalu za tem pripravile majhen protestni shod. Tisk je postal pozoren. Pojavile so se nove družine.

Država zavrne odškodninske zahtevke

Maja 2009 je KCOMWEL zavrnil Hwangov zahtevek – od takrat, ko ga je vložil, sta minili skoraj dve leti. Urad je zavrnil tudi tri druge zahtevke, ki jih je pripravil Banolim. Vladni zdravstveni in varnostni uradniki so opravili epidemiološko raziskavo šestih tovarn polprevodnikov. Kot piše v sodnih spisih, so povedali, da so sicer odkrili povečano število primerov levkemije in statistično pomembno povečanje števila primerov nehodgkinovega limfoma med delavkami, a da splošno povečanje njihovega števila »ni bilo dovolj statistično pomembno«, da bi dokazovalo, da vzrok zanje tiči za vrati industrije polprevodnikov. Svojih neobdelanih podatkov niso posredovali javnosti.Banolim je v pogovoru z delavci in njihovimi družinami odkril 58 primerov levkemije. Odkril je tudi primere drugih sorodnih bolezni in več drugih primerov obolenj za rakom, med njimi za rakom na dojkah in možganskim tumorjem. Skupina korejskih univerzitetnih znanstvenikov in raziskovalcev, ki so opravili raziskavo za strokovno medicinsko revijo, je pozneje te primere uporabila za to, da so se osredotočili samo na zaposlene, za katere so lahko dokazali, da so bili neposredno udeleženi v proizvodnji polprevodnikov – in to izključno v Giheungu. Izbor so potem zožili še na tiste, ki so jim postavili diagnozo v izbranem obdobju treh let. Posvetili so se le skupini sorodnih rakov, za katere je dokazano, da jih večinoma povzročajo ali k njim pripomorejo kemikalije in sevanje – levkemiji in nehodgkinovemu limfomu. Samsung ni želel posebej komentirati študije.V triletnem obdobju, ki so ga določili za Giheung, so znanstveniki in raziskovalci našli 17 proizvodnih delavcev s takima boleznima – 11 jih je bilo mladih žensk, v povprečju starih 26 let in pol. Ker podjetje ni sodelovalo, skupina ni imela podatkov o gibanju zaposlenih ali drugih podatkov, potrebnih za dokazovanje vzročne povezave. Je pa povedala, da je bilo tisto, kar so odkrili, vzrok za resno zaskrbljenost.Hwangova in druge družine so se bili prisiljeni obrniti na južnokorejsko sodstvo, da bi se lahko pritožili nad državno zavrnitvijo izplačila odškodnine. A so družine po tem, ko so vložile tožbo, ugotovile, da zagovora odločitve urada ne plačuje le država, temveč tudi Samsung. Podjetje se je uradno vmešalo v primer in se postavilo na stran KCOMWEL ter v primer vključilo odvetnike ene izmed najboljših družb v državi.

Plačali bomo, a ne povejte tega nikomur

Leta 2010 je korejska televizijska hiša KBS, ena največjih južnokorejskih televizijskih postaj, predvajala prispevek o polemiki, po katerem so se pojavili še novi primeri. Zdaj, ko je Samsung družinam oporekal neposredno na sodišču, se jih je nekaj odločilo, da se z njim spustijo v boj. Samsungov vodstveni delavec iz Giheunga se je 15. decembra 2010 vrnil v Sokcho in na domu obiskal Hwanga. »Mislim, da vam bomo lahko plačali vsoto, s katero boste zadovoljni,« mu je dejal. »Toda, prosim vas, o tem ne povejte nikomur. To nas postavlja v zelo nezavidljiv položaj.«Hwang, ki je sodeloval s KBS, je skrivaj posnel ta pogovor in televizijska hiša ga je predvajala leta 2011. Po oddaji so o podobnih ponudbah poročali še drugi.Hwangovo pritožbo so združili s pritožbo vdovca Lee Suk-young in treh drugih družin, ki jih je obravnaval senat treh sodnikov seulskega upravnega sodišča maja 2011. Mesec dni pozneje je predsedujoči sodnik v javni obravnavi prebral svojo sodbo in mnenje. Presodil je v prid Hwangu in Leejinemu vdovcu ter državi naložil, da jima izplača denar iz odškodninskega sklada.

Zaposleni so najdragocenejše premoženje

Tri tedne po sodbi je Samsung imel tiskovno konferenco z ameriško svetovalno agencijo Environ, ki jo je najel, in izjavil, da svetovalci niso našli statistično pomembnih povezav med izpostavljenostjo delavcev in levkemijo. Uradniki KCOMWEL so se pritožili na sklep sodišča, da se družinam dveh žena dodeli odškodnina.Banolim ima zdaj nerešenih še 40 primerov, bodisi na uradu KCOMWEL bodisi na sodišču, in Korejci jih zdaj spremljajo bolj kot kdaj prej. Sicer pa je odbor za delavske odškodnine začel še pred to novo pozornostjo javnosti mehčati svoj odpor in dodelil odškodnino v nekaj najodmevnejših primerih. Proti koncu prejšnjega leta so sodišča ravnala enako še v primeru enega izmed zaposlenih, pri čemer so sodniki dejali, da so bile raziskave v Samsungovih tovarnah čipov pomanjkljive in niso docela upoštevale vseh nevarnosti za zdravje. Pritožba države na Hwangovo odločbo še ni rešena. Več kot sedem let po Yu-mijini smrti še vedno čakajo razsodbo.Samsung pravi, da so zaposleni njegovo najdragocenejše premoženje in da je njegov cilj ustvariti »kulturo na delovnem mestu, ki se ne bo sprijaznila z nič manj kot neomajno in nenehno predanostjo ohranjanju najboljših praks pri upravljanju varnosti«. Pravi tudi, da je bil prvi izdelovalec polprevodnikov, ki je razvil možnost nadzora nad kemikalijami v dejanskem času in ki ga je tudi uvedel leta 2007, ter da je izboljšal nadzor nad kakovostjo zraka v proizvodnih obratih.Hwanga in druge prizadete družine podpira tudi Lee Mi-kyung, ki je že 18 let članica južnokorejske narodne skupščine. Pravi, da je imel Sam­sung tolikšen vpliv v politiki, tisku in celo sodstvu, da veliko ljudi svojo državo imenuje kar Republika Sam­sung. Pravi tudi, da se stvari spreminjajo, saj je korejska korporativna moč pod čedalje strožjim drobnogledom družbe. © Bloomberg


Decembra 2010 je eden izmed Samsungovih vodilnih na domu obiskal Hwanga. »Mislim, da vam bomo lahko plačali vsoto, s katero boste zadovoljni,« mu je dejal. »Toda, prosim vas, o tem ne povejte nikomur. To nas postavlja v zelo nezavidljiv položaj.«


Poznata bolnica, Johns Hopkins, napokon otkriva istinu o raku

Nakon godina uvjeravanja ljudi da je kemoterapija jedini način borbe protiv raka, iz Johns Hopkins napokon počinju pričati o alternativnim metodama…

1. Svaka osoba ima stanice raka u tijelu. Te se stanice ne pojavljuju u standardnim testovima, sve dok se ne namnože na nekoliko milijardi. Kada liječnici govore pacijentima da nakon tretmana više nemaju stanice raka u svojim tijelima, to samo znači da testovi ne mogu otkriti stanice raka, jer oni nisu dostigli mjerljivu veličinu.

2. Stanice raka pojavljuju se između 6 i 10 puta u životu svake osobe.

3. Kada osoba ima snažan imunološki sustav stanice raka bit će uništene i spriječit će se razmnožavanje i formiranje tumora.

4 . Kada osoba ima rak to znači da ima nekoliko prehrambenih nedostatka. Uzrok može biti genetika, okoliš, hrana i način života.

5. Da biste prevladali nutritivne nedostatake, promijenite način prehrane i uključite dodatake prehrani. To će ojačati imunološki sustav.

6. Kemoterapija podrazumijeva uništavanje stanica raka, ali također uništavanje i zdravih stanica u koštanoj srži, probavnom traktu i sl., a može uzrokovati i oštećenje organa, kao što su jetra, bubrezi, srce, pluća i dr.

7. Zračenja uništava stanice raka, ali ono spaljuje i oštećuje i zdrave stanice, tkiva i organe.

8. U početku se kemoterapijom ili zračenjem smanjuje veličina tumora, međutim, daljnjom primjenom kemoterapije i zračenja, više nema pozitivnih rezultata u eliminaciji tumora.

9. Kada je tijelo previše opterećeno otrovima od kemoterapije i zračenja, imunološki sustav je ugrožen ili uništen, pa osoba može podleći raznim vrstama infekcija i komplikacija.

10. Kemoterapija i zračenje mogu uzrokovati da stanice raka mutiraju i postanu otporne i teško uništive. Operacija može uzrokovati da se stanice raka prošire na druge stranice.

11. Učinkovit način za borbu protiv raka je IZGLADNJIVATI stanice raka, odnosno uskratiti im hranu nužnu za multipliciranje.

Čime se stanice raka hrane?

a) Šećer je hranitelj raka. Odricanje od šećera uskratit će mu važnu hranu. Napomena: umjetna sladila poput NutraSweet, Equal, Spoonful, Neotame, itd. rade se od aspartama, a to je otrov. Bolja prirodna zamjena je med ili melasa, ali u vrlo malim količinama. Kuhinjska sol sadrži štetne dodatke koji joj daju bijelu boju. Bolja alternativa su Braggove amino-kiseline ili morska sol.

b) Mlijeko uzrokuje da tijelo proizvodi sluz, posebno u probavnom traktu. Rak se hrani sa sluzi. Prestanite konzumirati mlijeko i zamijenite ga s nezaslađenim sojinim mlijekom, i rak će gladovati.

c) Stanice raka rastu u kiselom okružju. Mesna dijeta je kisela i bolje je jesti ribu i malo piletine nego junetinu i svinjetinu. Meso također sadrži životinjske antibiotike, hormone rasta i parazite, koji su svi štetni, pogotovo za oboljele od raka.

d) Prehrana koja se sastoji od 80 % svježeg povrća i sokova, cjelovitih žitarica, sjemenki, orašastih plodova, pomoći će tijelu da postane alkalično. Oko 20 % može biti kuhane hrane, uključujući grah. Svježi sokovi od povrća izvor su živih enzima koji se lako apsorbiraju i dosežu do stanične razine u roku od 15 minuta, kako bi hranili i pospješili rast zdravih stanica.

Za dobivanje živih enzima za izgradnju zdravih stanica pokušajte piti svježe sokove od povrća (većina povrća uključujući i klice) i jesti neko sirovo povrće 2 ili 3 puta dnevno. Enzimi se uništavaju na temperaturi od 40 stupnjeva C.

e) Izbjegavajte kavu, čaj i čokoladu, koji imaju visoku razinu kofeina. Zeleni čaj je bolja alternativa i ima anti-kancerogena svojstva. Voda: najbolje je piti čistu vodu, ili filtriranu, kako bi se izbjegli toksini i teški metali u vodi iz slavine. Destilirana voda je kisela – izbjegavajte ju.

12 . Meso je teško probavljiv protein i zahtijeva puno probavnih enzima. Neprobavljena hrana ostaje u crijevima, trune i stvara dodatne toksine.

13. Stijenke stanica raka imaju tvrd proteinski omotač. Suzdržavajući se od konzumacije mesa oslobađa se više enzima za napad na proteinske stijenke stanica raka i omogućuje se tijelu da ih uništava.

14. Neki dodaci jačaju imunitet (IP6, tonici za detoksikaciju, Essiac ®, antioksidansi, vitamini, minerali, esencijalne masne kiseline i sl.) i omogućuju da vlastite tjelesne stanice unište stanice raka. Ostali dodaci poput vitamina E potiču apoptozu ili programiranu staničnu smrt – metodu kojom tijelo prirodno uklanja oštećene, nepoželjne ili nepotrebne stanice.

15. Rak je bolest uma, tijela i duha. Proaktivan i pozitivan duh pomoći će vam da preživite u borbi s rakom.

Ljutnja, nepopustljivost i gorčina stvaraju u tijelu stres i kiselost. Naučite se voljeti i opraštati. Naučite se opustiti i uživati u životu.

16. Stanice raka ne mogu napredovati u kisikom bogatom okružju. Svakodnevno vježbanje i duboko disanje pomoći će da dobijete više kisika na staničnoj razini. Terapija kisikom još je jedan način kojim se uništitavaju stanice raka.

izvor: https://wausaunews.wordpress.com/2014/01/18/big-hospital-finally-telling-the-truth-about-cancer-johns-hopkins/

TV-DOBRO JUTRO – META MAČEK -ZELIŠČARICA – za lektorirati

Šentjanževka— vršičke cvetov za olje malo pustimo da ovenejo in jih damo v olivno olje PUSTIMO 6 TEDNOV če namočimo v laneno olje( se pa hitro pokvari) pa pustimo le 6 dni in nato precedimo – ČAJ IZ CVETOV IN NEKAJ LISTOV-ZA DEPRESIJE-DRUGIH TABLET NE JEMAT- če se mažemo z oljem šentjanževke se ne smemo sončiti če smo občutljivi na sonce—OLJE JE DOBRO ENO LETO—slezovo olje je tudi proti opeklinam—šent olje je tudi za dermatološke zadeve na koži, praske, za hrbtenico proti bolečinam pa pri sklepih PA PRI AKNAH, KOŽO NAJPREJ DOBRO OČISTIMO IN NAMAŽEMO, MIŠICE, PIKI ŽUŽELK ..lahko masiramo boleče noge OLJE JE TUDI ZA HEMEROIDE, PA TUDI RUMENA LAKOTA JE ZA HEMEROIDE, ZA PREBAVO LAHKO POPIJEMO 1 ŽLIČKO LANENEGA OLJA PA TUDI ŠENTJANŽEVO

http://www.drevesnica-ceh.si/cesnje_in_visnje.html

Poglejte seznam, kako varčuje gospa Bratušek, ter kaj so pred njo počeli Pahor, Janša, …

Spodaj še enkrat objavljam seznam delovnih teles in komisij, ki jih naša država neobhodno “nujno” potrebuje.

V javnem sektorju je zaposlenih več kot 160.000 ljudi. Slovenski davkoplačevalci samo za njihove plače odštejemo kar 40% državnega proračuna. Je potem nenavadno, da zmanjka denarja za socialo, razvoj, ….

V dobrih dveh desetletjih se je na krmilu slovenske vlade zamenjalo šest predsednikov, število zaposlenih v državni upravi pa se je nekajkrat povečalo. Vsaka vlada pripelje nove kadre in službe obdržijo vsi kadri iz prejšnjih vlad. Če bi bilo možno, da bi šlo po tem programu naprej, bi na koncu bili vsi državljani zaposleni v Javni upravi.

Torej, poglejte si spodnji seznam komisij in delovnih teles, ki so bila ustanovljena pri vladi in ministrstvih in se financirajo iz proračuna!
Vsa te komisije v večini potrebujejo vodjo oddelka, sekretarja, podsekretarja, razno razne višje uslužbence itd.  in vse to plačujemo tisti, katerim se zaradi “varčevanja in nujnega zmanjšanja proračuna” jemljejo pravice, zmanjšujejo plače in se nas potiska v revščino! Tukaj pa so neto plače 2.000 EUR in več !!!

Komisije, delovna telesa
1. SLOVENSKA NACIONALNA KOMISIJA ZA UNESCO
2. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠTUDENTSKA VPRAŠANJA
3. MEDRESORSKA DELOVNA KOMISIJA ZA ČLOVEKOVE PRAVICE
4. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA MEDNARODNO HUMANITARNO PRAVO
5. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA INVALIDE
6. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA DUŠEVNO ZDRAVJE
7. SVET ZA INTEGRACIJO TUJCEV
8. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA MLADINO
9. STROKOVNI SVET ZA IZOBRAŽEVANJE, USPOSABLJANJE IN ZAPOSLOVANJE MLADIH
10. SVET ZA TURIZEM
11. STROKOVNI SVET ZA PROTIPOTRESNE UKREPE
12. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA VPRAŠNJA NARODNIH SKUPNOSTI PRIPADNIKOV NARODOV NEKDANJE SFRJ V SLOVENIJI
13. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO STROKOVNIH IN
PRAVNIH TEMELJEV ZA NADALJNE POGOVORE Z ITALIJANSKO STRANJO O
VPRAŠANJU VRAČANJA KULTURNIH DOBRIN, UMETNIŠKIH DEL, ARHIVOV TER TER
KATASTRSKIH IN ZEMLJIŠKIH KNJIG IZ ITALIJE V SLOVENIJO
14. DELOVNA SKUPINA ZA TEHNIČNO KOORDINACIJO
ZUNANJEPOLITIČNIH AKTIVNOSTI REPUBLIKE SLOVENIJE
15. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA DELOVANJE REPUBLIKE
SLOVENIJE V NATU
16. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA FRANKOFONIJO
17. KOORDINACIJSKI ODBOR ZA VPRAŠNJA NASLEDSTVA
18. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA VSTOP REPUBLIKE SLOVENIJE
V ORGANIZACIJO ZA EKONOMSKO SODELOVANJE IN RAZVOJ (OECD)
19. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA NACIONALNA KONTAKTNA TOČKA ZA
OSEBNO IN LAHKO OROŽJE (OLO)
20. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA SVET EVROPE
21. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO PREDLOGA BESEDILA
ZAKONA O PRIVILEGIJIH IN IMUNITETAH MEDNARODNIH ORGANIZACIJ S SEDEŽEM
V REPUBLIKI SLOVENIJI
22. DELOVNA SKUPINA ZA REŠEVANJE PROBLEMATIKE, VEZANE NA
IZGRADNJO HIDRO ELEKTRARNE NA SPODNJI SAVI
23. KOMISIJA VLADE RS ZA ODPRAVO VZROKOV IN POSLEDIC VSEH
VRST NELEGALNIH POSEGOV V PROSTOR IN KOPOV MINERALNIH SUROVIN
24. MEDRESORSKA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA IZVAJANJE
KONVENCIJE O VARSTVU ALP – ALPSKA KONVENCIJA
25. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA UREDITEV IZVAJANJA DRŽAVNE
GOSPODARSKE JAVNE SLUŽBE RAVNANJA S STRANSKIMI ŽIVALSKIMI PROIZVODI
KATEGORIJE 1 IN 2
26. SLOVENSKI KOMITE ZA VPRAŠANJA SPREMEMBE PODNEBJA
27. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA OBLIKOVANJE STALIŠČ REPUBLIKE
SLOVENIJE DO PROBLEMATIKE PLINSKIH TERMINALOV V TRŽAŠKEM ZALIVU IN
NJEGOVEM OBALNEM OBMOČJU
28. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA URESNIČEVANJE OKVIRNEGA
SPORAZUMA O SAVSKEM BAZENU NA DELU SAVSKEGA BAZENA NA SLOVENSKEM
OZEMLJU
29. MEDRESORSKA STROKOVNA KOMISIJA ZA PREGLEDOVANJE IN
OCENJEVANJE PROJEKTNE DOKUMENTACIJE ZA IZVEDBO INFRASTRUKTURNH
UREDITEV HIDROELEKTRARN NA SPODNJI SAVI
30. MEDRESORSKA SKUPINA ZA PODNEBNE SPREMEMBE
31. DELOVNA SKUPINA ZA PROSTORSKE REŠITVE UMEŠČANJA
PREDNOSTNIH NACIONALNIH INFRASTRUKTURNIH PROJEKTOV V PROSTOR
32. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PODROČJE PROTIDOBAV
33. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IMPLEMENTACIJO DIREKTIVE
EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA 2006/123/ES O STORITVAH NA NOTRANJEM
TRGU
34. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA BOJ PROTI PIRATSTVU IN
PONAREJANJU NA PODROČJU INTELEKTUALNE LASTNINE
35. KOMISIJA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA NARODNI SKUPNOSTI
36. KOMISIJA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA DIALOG Z VERSKIMI
SKUPNOSTMI
37. SVET ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ
38. PROGRAMSKI ODBOR ZA OBRAVNAVO IN OBLIKOVANJE STRATEŠKIH
USMERITEV SID BANKE IN DRUGIH RAZVOJNIH FINANČNIH IN IZVEDBENIH
INSTITUCIJ
39. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA USTANOVITEV URADA ZA
ODVZEM PREMOŽENJSKE KORISTI PRIDOBLJENE S KAZNIVIM DEJANJEM
40. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA BOJ PROTI TRGOVINI Z
LJUDMI
41. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZVEDBO DOKONČANJA
PROJEKTA IZGRADNJE INFRASTRUKTURE ENOTNEGA DIGITALNEGA RADIJSKEGA
OMREŽJA DRŽAVNIH ORGANOV REPUBLIKE SLOVENIJE
42. MEDRESORSKA PROJEKTNA SKUPINA, KI BO PRIPRAVILA JAVNI
RAZPIS ZA IZBIRO SOVLAGATELJA IN OPERATERJA ENOTNEGA DIGITALNEGA
RADIJSKEGA OMREŽJA DRŽAVNIH ORGANOV (TETRA)
43. NACIONALNA KONTAKTNA TOČKA ZA SODELOVANJE REPUBLIKE
SLOVENIJE V EVROPSKI MIGRACIJSKI MREŽI
44. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA REALIZACIJO PROJEKTA
USTANOVITVE NACIONALNEGA PREISKOVALNEGA URADA
45. PROJEKTNI SVET ZA REALIZACIJO PROJEKTA USTANOVITVE
NACIONALNEGA PREISKOVALNEGA URADA
46. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO SPREMEMB IN
DOPOLNITEV ZAKONA O MEDNARODNI ZAŠČITI
47. PROJEKTNA SKUPINA ZA PRIPRAVO IN IZVEDBO PROJEKTA
ELEKTRONSKE OBJAVE JAVNIH NAROČIL
48. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA SODELOVANJE Z URADOM
EVROPSKE KOMISIJE ZA BOJ PROTI GOLJUFIJAM ( OLAF)
49. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO NACIONALNEGA
PROGRAMA FINANČNEGA IZOBRAŽEVANJA
50. STALNA MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA ELEKTRONSKA JAVNA
NAROČILA
51. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZVAJANJE STROKOVNIH NALOG
NA PODROČJU PROSTEGA PRETOKA KAPITALA V PROCESU VSTOPANJA REPUBLIKE
SLOVENIJE V ORGANIZACIJO ZA EKONOMSKO SODELOVANJE IN RAZVOJ (OECD)
52. DELOVNA SKUPINA ZA REORGANIZACIJO IN PRIPRAVO CURS NA
VSTOP HRVAŠKE V EU
53. DELOVNA SKUPINA ZA PREGLED IZVAJANJA PRILOGE G SPORAZUMA
O VPRAŠANJIH NASLEDSTVA
54. STROKOVNA KOMISIJA ZA PRESOJO UTEMELJENOSTI SKLEPANJA
PORAVNAV
55. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO NACIONALNEGA
OGRODJA KVALIFIKACIJ SKLADNO Z EVROPSKIM OGRODJEM KVALIFIKACIJ
56. STROKOVNA SKUPINA ZA REDAKCIJO SLOVENSKIH BESEDIL
MEDNARODNIH AKTOV, KI SE OBJAVLJAJO V URADNEM LISTU REPUBLIKE
SLOVENIJE
57. KOMISIJA ZA PRAVNO REDAKCIJO SODB SODIŠČA EVROPSKIH
SKUPNOSTI IN SODIŠČA PRVE STOPNJE
58. DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO NAČRTA DEJAVNOSTI ZA
OBVLADOVANJE MLADOLETNIŠKEGA NASILJA
59. KOMISIJA ZA REŠEVANJE VPRAŠANJ PRIKRITIH GROBIŠČ
60. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZBIRO MODELA STATUSNIH IN
ORGANIZACIJSKIH SPREMEMB DRUŽBE DARS, D.D.
61. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA KOORDINACIJO IN NADZOR NAD
IZVAJANJEM RESOLUCIJE O NACIONALNEM PROGRAMU VARNOSTI CESTNEGA
PROMETA ZA OBDOBJE 2007-2011 (SKUPAJ ZA VEČJO VARNOST
62. KOORDINACIJA SLUŽB NA MORJU
63. STALNA MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PODROČJE PRIPRAVE
BOLJŠIH PREDPISOV IN ODPRAVO ADMINISTRATIVNIH OVIR
64. VLADNA POGAJALSKA SKUPINA
65. DELOVNA SKUPINA ZA SPREMLJANJE FINANČNIH UČINKOV PLAČNEGA
SISTEMA
66. MEDRESORSKA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA PREGLED SISTEMA
JAVNEGA NAROČANJA IN PRIPRAVE PREDLOGOV UKREPOV IN SPREMEMB
ZAKONODAJE
67. KOORDINACIJSKI ODBOR ZA OPTIMIZACIJO IN RACIONALIZACIJO
POSLOVNIH PROCESOV V JAVNEM SEKTORJU
68. DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO USTREZNE REŠITVE GLEDE
NADALJNJE UPORABE LETALA FALCON 2000 EX PO PRENEHANJU NAJEMNE POGODBE
69. MEDRESORSKA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA USKLAJEVANJE
PRIPRAV ZA ZAŠČITO KRITIČNE INFRASTRUKTURE
70. MEDRESORSKA OPERATIVNA SKUPINA ZA IZVAJANJE NALOG,
DOLOČENIH Z DRŽAVNIM NAČRTOM ZAŠČITE IN REŠEVANJA OB UPORABI OROŽIJ
ALI SREDSTEV ZA MNOŽIČNO UNIČEVANJE V TERORISTIČNE NAMENE OZIROMA
TERORISTIČNEM NAPADU S KLASIČNIMI SREDSTVI
71. PROJEKTNA SKUPINA ZA IZBOLJŠAVO KAKOVOSTI V JAVNEM
ZDRAVSTVU
72. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO SPREMEMB IN
DOPOLNITEV ZAKONA O URESNIČEVANJU NAČELA ENAKEGA OBRAVNAVANJA
73. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO PRVEGA
PERIODIČNEGA NAČRTA RESOLUCIJE O NACIONALNEM PROGRAMU ZA ENAKE
MOŽNOSTI ŽENSK IN MOŠKIH
74. DELOVNA SKUPINA ZA USKLAJEVANJE PRIPRAVE PROJEKCIJ JAVNIH
IZDATKOV, KI SO POSLEDICA STARANJA PREBIVALSTVA
75. RAZVOJNO-POSLOVNI SVET ZA SLOVENCE PO SVETU
76. EKSPERTNA SKUPINA ZA VPRAŠANJA VARNOSTI V ZVEZI S
KANDIDATURO REPUBLIKE SLOVENIJE ZA SEDEŽ NADZORNEGA ORGANA GALILEO
(GSA GALILEO SUPERVISORY AUTHORITY)
77. DELOVNA SKUPINA ZA ZUNANJE ODNOSE
78. DELOVNA SKUPINA ZA MEDNARODNO RAZVOJNO POMOČ
79. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRORAČUN
80. ODBOR ZAPRTEGA VZAJEMNEGA POKOJNINSKEGA SKLADA ZA JAVNE
USLUŽBENCE V REPUBLIKI SLOVENIJI
81. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA USKLAJEVANJE UKREPOV RAZVOJNE
PODPORE POMURSKI REGIJI
82. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZVAJANJE KONVENCIJE O
VAROVANJU IN SPODBUJANJU RAZNOLIKOSTI KULTURNIH IZRAZOV
83. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA NADALJEVANJE IN EVALVACIJO
PROJEKTA NPU
84. DELOVNA PODSKUPINA ZA PODROČJE NORMATIVNE UREDITVE
85. DELOVNA PODSKUPINA ZA PODROČJE KADROV, DELOVNO PRAVNEGA
STATUSA, MATERIALNO-TEHNIČNE PODPORE IN INFORMACIJSKE OPREME
86. DELOVNA PODSKUPINA ZA PODROČJE IZOBRAŽEVANJA IN
USPOSABLJANJA
87. DELOVNA SKUPINA ZA PODROČJE PROTOTIPNIH REŠITEV
88. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO AKCIJSKEGA NAČRTA
ZA IZVAJANJE RESOLUCIJ VARNOSTNEGA SVETA OZN 1325 IN 1820 O ŽENSKAH,
MIRU IN VARNOSTI IN AKCIJSKEGA NAČRTA ZA ITVAJANJE RESOLUCIJ
VARNOSTNEGA SVETA OZN 1539 IN 1612 O OTROCIH V OBOROŽENIH SPOPADIH
89. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA VODENJE PROJEKTA IZGRADNJE
NOVO NAČRTOVANE STAVBE NUK II
90. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA USKLAJEVANJE UKREPOV RAZVOJNE
PODPORE POMURSKI REGIJI IN POKOLPJU
91. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PROJEKT NORDIJSKI CENTER
PLANICA
92. STALNA MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA SPREMLJANJE
OBLIKOVANJA IN DELOVANJA SPODBUJEVALNO RAZVOJNE PLATFORME
93. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZVAJANJE SPREJETIH ZAVEZ
NA 5. MINISTRSKI KONFERENCI O OKOLJU IN ZDRAVJU EVROPSKE REGIJE
SVETOVNE ZDRAVSTVENE ORGANIZACIJE
94. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO MODELA
FINANCIRANJA INFRASTRUKTURNIH PROJEKTOV PO MODELU JAVNO-ZASEBNEGA
PARTNERSTVA
95. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA IZBIRO OBLIKE BODOČNIH
STATUSNIH IN ORGANIZACIJSKIH SPREMEMB DRUŽBE DDC SVEOVANJE
INŽENIRING, D.O.O.
96. STALNA MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA ZADEVE OECD NA
OPERATIVNI RAVNI
97. KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA PRIPRAVO STALIŠČ DO NASLEDNJE
FINANČNE PERSPEKTIVE EU 2014+
98. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PREUČITEV MOŽNOSTI
POSEBNEGA UPOKOJEVANJA POLICISTOV
99. DELOVNA SKUPINA “ZUNANJI ODNOSI”
100. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PROBLEMATIKO MLADOLETNIKOV
BREZ SPREMSTVA
101. DELOVNA SKUPINA ZA PREUČITEV ZAKONODAJE, KI DOLOČA
ORGANIZIRANOST IN FINANCIRANJE INVALIDSKIH ORGANIZACIJ V SLOVENIJI
102. DELOVNA SKUPINA ZA CELOVITO OBRAVNAVO PROBLEMATIKE
IZBRISANIH
103. DELOVNA SKUPINA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA REVIZIJO
UVRSTITEV DELOVNIH MEST IN NAZIVOV V PLAČNI SKUPINI C3 IN ODPRAVO
UGOTOVLJENIH ANOMALIJ
104. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PREUČITEV SISTEMSKIH
UKREPOV ZA PREPREČEVANJE DAVČNIH UTAJ PRI ZAVEZANCIH, KI POSLUJEJO Z
GOTOVINO
105. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PREUČITEV MOŽNOSTI ZA
UVELJAVITEV 37. ČLENA AKTA O PRISTOPU ČEŠKE REP., REP. ESTONIJE, REP.
CIPER, REP. LATVIJE, REP. MADŽARSKE, REP. MALTE, REP. POLJSKE, REP.
SLOVENIJE IN SLOVAŠKE REP.K EVROPSKI UNIJI
106. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PODPORO SKRBNIKU OSREDNJE
SPLETNE STRANI ZA PODROČJE FINANČNEGA IZOBRAŽEVANJA
107. DELOVNA SKUPINA VLADE RS ZA REVIZIJO UVRSTITEV DELOVNIH
MEST IN NAZIVOV INŠPEKTORJEV IN PRISTANIŠKIH NADZORNIKOV V PLAČNI
SKUPINI C6 IN ODPRAVO UGOTOVLJENIH ANOMALIJ
108. DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO IZRAČUNOV STROŠKOV LETENJA Z
LETALOM DASSAULT FALCON 2000 EX
109. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA e-SOCIALA – ZAGOTOVITEV
PODATKOVNIH VIROV ZA IZVAJANJE ZAKONA O UPRAVLJANJU PRAVIC IZ JAVNIH
SREDSTEV
110. DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO ZAKONA O AVTOHTONI ITALIJANSKI
IN MADŽARSKI NARODNI SKUPNOSTI
111. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA SPREMLJANJE DRŽAVNEGA NAČRTA
ZAŠČITE IN REŠEVANJA OB JEDRSKI ALI RADIOLOŠKI NESREČI
112. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA SPREMLJANJE SPORAZUMA O
ZAPOSLOVANJU VRHUNSKIH ŠPORTNIKOV IN TRENERJEV V MINISTRSTVU ZA
OBRAMBO – SLOVENSKA VOJSKA, MINISTRSTVU ZA NOTRANJE ZADEVE – POLICIJA
IN MINISTRSTVU ZA FINANCE – CARINSKA UPRAVE
113. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA EVALVACIJO DOSEDANJIH
POSTOPKOV PRI PROSTORSKEM UMEŠČANJU DRŽAVNE CESTE OD PRIKLJUČKA NA
AVTOCESTI A1 PRI ŠENTRUPERTU DO PRIKLJUČKA VELENJE JUG
114. DELOVNA SKUPINA ZA KOORDINACIJO RAZVOJNEGA NAČRTOVANJA IN
USKLAJEVANJA UKREPOV EKONOMSKE POLITIKE
115. DELOVNA SKUPINA – SREDNJEROČNI MAKROEKONOMSKI OKVIR IN
FISKALNO PRAVILO
116. DELOVNA SKUPINA – PODJETNIŠTVO IN KONKURENČNOST
117. DELOVNA SKUPINA VISOKO ŠOLSTVO, ZNANOST IN INFORMACIJSKA
TEHNOLOGIJA
118. DELOVNA SKUPINA – TRG DELA
119. DELOVNA SKUPINA – IZOBRAŽEVANJE IN ŠPORT
120. DELOVNA SKUPINA – KULTURA
121. DELOVNA SKUPINA – ENERGETIKA
122. DELOVNA SKUPINA – PROMET IN PROMETNA INFRASTRUKTURA
123. DELOVNA SKUPINA – KMETIJSTVO, GOZDARSTVO, RIBIŠTVO IN
PREHRANA
124. DELOVNA SKUPINA – OKOLJSKA IN PROSTORSKA POLITIKA
125. DELOVNA SKUPINA – SOCIALNA POLITIKA
126. DELOVNA SKUPINA – ZDRAVSTVENO VARSTVO
127. DELOVNA SKUPINA – NACIONALNA VARNOST, OBRAMBA IN ZUNANJE
ZADEVE
128. DELOVNA SKUPINA – UPRAVLJANJE SISTEMOV JAVNE UPRAVE
129. DELOVNA SKUPINA – KREPITEV INSTISTUCIJ PRAVNE DRŽAVE,
SVOBODE IN VARNOSTI
130. MEDRESORSKA SKUPINA ZA IZVAJANJE DRUGE FAZE SVETOVNEGA
PROGRAMA ZA IZOBRAŽEVANJE ZA ČLOVEKOVE PRAVICE
131. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA SLOVENSKEGA
KULTURNO-INFORMACIJSKEGA CENTRA V AVSTRIJI (SKICA)
132. DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO NOVE STRATEGIJE OBVLADOVANJA
GOSPODARSKE KRIMINALITETE V REPUBLIKI SLOVENIJI
133. MEDRESORSKA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA OBLIKOVANJE CELOVITE
PROSTORSKE ZASNOVE MATIČNEGA KRASA, KI BO IZDELANA V OKVIRU
PARTNERSKEGA ČEZMEJNEGA PROJEKTA KRAS-CARSO
134. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO ZAKONA O
GOSPODARSKIH JAVNIH SLUŽBAH
135. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO SPREMEMB IN
DOPOLNITEV ZAKONA O URESNIČEVANJU NAČELA ENAKEGA OBRAVNAVANJA
136. DELOVNA SKUPINA ZA OBLIKOVANJE NAČINA POVEZOVANJA
PROSTORSKEGA NAČRTOVANJA Z RAZVOJNIM NAČRTOVANJEM NA REGIONALNI RAVNI
137. MEDRESORSKA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA IZVAJANJE RESOLUCIJE
O TRAJNOSTNEM RAZVOJU DINARSKEGA GORSTVA
138. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO CELOVITE
INSTITUCIONALNE UREDITVE PODROČJA ZAGOTAVLJANJA ENAKOSTI IN VARSTVA
PRED DISKRIMINACIJO
139. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA ZELENO DAVČNO REFORMO
140. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PROJEKT PREDSEDOVANJA
REPUBLIKE SLOVENIJE ORGANOM EVROPSKIH ŠOL
141. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA SODELOVANJE S CENTROM
JUGOVZHODNE EVROPE ZA ODKRIVANJE IN PREGON KAZNIVIH DEJANJ
142. DELOVNE SKUPINE, področje EU
143. DELOVNA SKUPINA ZA EVROPSKE ZADEVE
144. DELOVNA SKUPINA ZA SPLOŠNE IN INSTITUCIONALNE ZADEVE
145. DELOVNA SKUPINA “LIZBONSKA STRATEGIJA”
146. DELOVNA SKUPINA “VARNOST IN OBRAMBA”
147. DELOVNA SKUPINA “MEDNARODNA RAZVOJNA POMOČ”
148. DELOVNA SKUPINA “STRUKTURNA IN REGIONALNA POLITIKA
149. DELOVNA SKUPINA “PRISELJEVANJE IN AZIL”
150. DELOVNA SKUPINA “POLICIJSKO SODELOVANJE IN DROGE”
151. DELOVNA SKUPINA “PRAVOSODNO SODELOVANJE”
152. DELOVNA SKUPINA “CIVILNA ZAŠČITA”
153. DELOVNA SKUPINA ZA MAKROEKONOMSKO POLITIKO IN EMU
154. DELOVNA SKUPINA “FINANČNE STORITVE IN PROSTO GIBANJE
KAPITALA”
155. DELOVNA SKUPINA “OBDAVČENJE”
156. DELOVNA SKUPINA “PRORAČUN”
157. DELOVNA SKUPINA “CARINSKA UNIJA”
158. DELOVNA SKUPINA “ZAKONODAJNE ZADEVE”
159. DELOVNA SKUPINA “STATISTIKA”
160. DELOVNA SKUPINA “ENERGIJA IN EUROTOM”
161. DELOVNA SKUPINA “PROST PRETOK BLAGA IN STORITEV TER
ZAŠČITA POTROŠNIKOV”
162. DELOVNA SKUPINA “NOTRANJI TRG”
163. DELOVNA SKUPINA “SKUPNA TRGOVINSKA POLITIKA”
164. DELOVNA SKUPINA “VARSTVO KONKURENCE IN DRŽAVNE POMOČI”
165. DELOVNA SKUPINA “INDUSTRIJSKA POLITIKA IN PODJETNIŠTVO
166. DELOVNA SKUPINA “TELEKOMUNIKACIJE, POŠTNE STORITVE IN
STORITVE INFORMACIJSKE DRUŽBE”
167. DELOVNA SKUPINA “ZNANOST, RAZVOJ IN TEHNOLOGIJO”
168. DELOVNA SKUPINA “PROST PRETOK OSEB”
169. DELOVNA SKUPINA “DELO IN SOCIALNE ZADEVE”
170. DELOVNA SKUPINA ZA SKLOP “KMETIJSTVO”
171. DELOVNA SKUPINA “VETERINARSKE IN FITOSANITARNE ZADEVE”
172. DELOVNA SKUPINA “RIBIŠTVO”
173. DELOVNA SKUPINA “JAVNO ZDRAVJE”
174. DELOVNA SKUPINA “OKOLJE”
175. DELOVNA SKUPINA “PROMET”
176. DELOVNA SKUPINA “IZOBRAŽEVANJE, USPOSABLJANJE IN MLADI”
177. DELOVNA SKUPINA “KULTURA IN AVDIOVIZUALNA POLITKIKA”
178. KOMISIJA ZA IZVAJANJE ZAKONA O POPRAVI KRIVIC
179. KOMISIJA ZA POPOTRESNO OBNOVO OBJEKTOV
180. KOMISIJA ZA PLAZOVE
181. STROKOVNA KOMISIJA ZA IZBIRO KONCESIONARJA NA PODLAGI
UREDBE O NAČINU, PREDMETU IN POGOJIH IZVAJANJA GOSPODARSKE JAVNE
SLUŽBE RAVNANJA Z IZRABLJENIMI AVTOMOBILSKIMI GUMAMI
182. STROKOVNA KOMISIJA ZA IZBIRO KONCESIONARJEV ZA OPRAVLJANJE
GOSPODARSKE JAVNE SLUŽBE RAVNANJA Z IZRABLJENIMI MOTORNIMI VOZILI
183. KOMISIJA ZA ODPRAVO POSLEDIC NESREČ NA STVAREH
184. SVET ZA VARSTVO OKOLJA
185. ZNANSTVENI ODBOR ZA DELO Z GENSKO SPREMENJENIMI ORGANIZMI
V ZAPRTEM SISTEMU
186. ZNANSTVENI ODBOR ZA NAMERNO SPROŠČANJE GENSKO SPREMENJENIH
ORGANIZMOV V OKOLJE IN DAJANJE IZDELKOV NA TRG
187. STROKOVNA KOMISIJA ZA OCENJEVANJE PONUDB GLEDE JAVNEGA
RAZPISA ZA IZBIRO KONCESIONARJA ZA POSAMEZNO DIMNIKARSKO OBMOČJE
188. KOMISIJA ZA RAVNANJE Z GENSKO SPREMENJENIMI ORGANIZMI
(GSO)
189. ARHIVSKA KOMISIJA
190. KOMISIJA VLADE RS ZA NADZOR NAD IZVAJANJEM KONCESIJSKIH
POGODB NA PODROČJU RUDARSTVA
191. STROKOVNA KOMISIJA ZA RAZLAGO KOLEKTIVNE POGODBE
ELEKTROGOSPODARSTVA
192. STROKOVNA KOMISIJA ZA RAZLAGO KOLEKTIVNE POGODBE
PREMOGOVNIŠTVA
193. KOMISIJA ZA NADZOR IZVOZA BLAGA Z DVOJNO RABO
194. KOMISIJA ZA ODPRAVO POSLEDIC ŠKODE V GOSPODARSTVU
195. STALNA MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PREGLED PRISPELIH
VLOG O ZAINTERESIRANOSTI ZA PODELITEV RUDARSKE PRAVICE PRED IZDAJO
KONCESIJSKEGA AKTA IZ 15. ČLENA ZAKONA O RUDARSTVU
196. KOMISIJA ZA POSPEŠEVANJE MEDNARODNE MENJAVE
197. KOMISIJA ZA PREPREČEVANJE IN ZATIRANJE KRIMINALITETE
198. MEDRESORSKA DELOVNA SKUPINA ZA PRIPRAVO MOŽNIH UKREPOV ZA
UVELJAVITEV MIGRACIJSKE POLITIKE REPUBLIKE SLOVENIJE
199. KOMISIJA ZA UGOVOR VESTI VOJAŠKI DOLŽNOSTI
200. ODBOR KONVENCIJE O PRIZNAVANJU VISOKOŠOLSKIH KVALIFIKACIJ
V EVROPSKI REGIJI
201. SVET ZA VISOKO ŠOLSTVO REPUBLIKE SLOVENIJE
202. SVET ZA ZNANOST IN TEHNOLOGIJO REPUBLIKE SLOVENIJE
203. ODBOR ZA PRIZNANJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA POSLOVNO
ODLIČNOST
204. KOMISIJA ZA AKREDITACIJO VIŠJEŠOLSKIH ŠTUDIJSKIH PROGRAMOV
205. ODBOR REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ZOISOVO NAGRADO, ZOISOVO
PRIZNANJE, PRIZNANJE AMBASADOR ZNANOSTI RS IN PUHOVA PRIZNANJA
206. KOMISIJA ZA DOLOČITEV OMREŽNIH PRIKLJUČNIH TOČK S
PREDNOSTJO
207. SVET ZA SISTEM PLAČ V JAVNEM SEKTORJU
208. PODKOMISIJA ZA ŠTIPENDIRANJE PRI KOMISIJI VLADE REPUBLIKE
SLOVENIJE ZA ADMINISTRATIVNE ZADEVE IN IMENOVANJA
209. KOMISIJA ZA PRITOŽBE IZ DELOVNEGA RAZMERJA ZA JAVNE
USLUŽBENCE PRI ORGANIH DRŽAVNE UPRAVE IN PRI PRAVOSODNIH ORGANIH
210. KOMISJA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA OBRAVNAVANJE
PREDLOGOV PREDPISOV Z VIDIKA DOLOČB ZAKONA O JAVNI RABI SLOVENŠČINE
TER CILJEV JEZIKOVNE POLITIKE IN JEZIKOVNEGA NAČRTOVANJA
211. KOORDINACIJSKI ODBOR ZA DRŽAVNE PROSLAVE
212. NACIONALNI SVET ZA KNJIŽNIČNO DEJAVNOST
213. STROKOVNI SVET REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠPORT
214. ODBOR ZA PODELJEVANJE BLOUDKOVIH PRIZNANJ
215. ODBOR ZA PODELJEVANJE NAGRAD REPUBLIKE SLOVENIJE NA
PODROČJU ŠOLSTVA
216. STROKOVNI SVET REPUBLIKE SLOVENIJE ZA SPLOŠNO
IZOBRAŽEVANJE
217. STROKOVNI SVET REPUBLIKE SLOVENIJE ZA POKLICNO IN
STROKOVNO IZOBRAŽEVANJE
218. STROKOVNI SVET REPUBLIKE SLOVENIJE ZA IZOBRAŽEVANJE
ODRASLIH
219. STROKOVNA KOMISIJA ZA IZDAJO PREDHONIH MNENJ V POSTOPKU
IZDAJE DOVOLJENJ ZA PROMET Z VOJAŠKIM OROŽJEM IN OPREMO
220. ODBOR ZA RAZPOLAGANJE S SREDSTVI POŽARNEGA SKLADA
221. DELOVNA SKUPINA ZA IZVAJANJE TEMELJNIH RAZVOJNIH PROGRAMOV
SLOVENSKE VOJSKE V LETIH 1994- DO 2015
222. MEDRESORSKA STROKOVNA KOMISIJA ZA IZDAJO SOGLASIJ ZA
IZVEDBO ZAUPNIH NAROČIL
223. STALNA MEDRESORSKA ANALITIČNA SKUPINA
224. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA NATOVE RAZPISE
225. ODBOR NACIONALNEGA PRPGRAMA VARNOSTI CESTNEGA PROMETA
226. KOMISIJA ZA VODENJE POSTOPKOV O PRITOŽBAH ZOPER ODLOČBE,
KI JIH NA PRVI STOPNJI NA PODLAGI LETALSKIH PREDPISOV, KI VELJAJO V
REPUBLIKI SLOVENIJI, IZDA MINISTRSTVO PRISTOJNO ZA PROMET
227. SVET ZA KMETIJSTVO IN PODEŽELJE REPUBLIKE SLOVENIJE
228. KOMISIJA ZA ODPRAVO POSLEDIC ŠKODE V KMETIJSTVU
229. ZDRAVSTVENI SVET
230. SVET ZA ZDRAVJE
231. SVET REPUBLIKE SLOVENIJE ZA VARNOST IN ZDRAVJE PRI DELU
232. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA KEMIJSKO VARNOST
233. KOMISIJA ZA STRATEŠKO BLAGO
234. KOMISIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA VARSTVO PACIENTOVIH PRAVIC
235. KOMISIJA VLADE RS ZA DROGE
236. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA OBRAVNAVO PREDLOGOV REGIONALNIH
DRŽAVNIH POMOČI ZA TEKOČE POSLOVANJE PODJETIJ
237. DELOVNA SKUPINA ZA ZASTOPANJE INTERESOV DRŽAVNIH ORGANOV
PRI IZVRŠEVANJU ZAKONA O GLAVNEM MESTU
238. OŽJA DELOVNA SKUPINA ZA ZASTOPANJE INTERESOV DRŽAVNIH
ORGANOV PRI IZVRŠEVANJU DOLOČB ZAKONA O GLAVNEM MESTU REPUBLIKE
SLOVENIJE
239. SVET ZA NACIONALNO VARNOST
240. SEKRETARIAT SVETA ZA NACIONALNO VARNOST
241. KOMISIJA ZA SPREMLJANJE AKCIJSKEGA PROGRAMA ZA INVALIDE
2007-2013
242. KOMISIJA ZA ODPRAVLJANJE POSLEDIC DELA Z AZBESTOM
243. KOMISIJA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ODKRIVANJE IN
PREPREČEVANJE DELA IN ZAPOSLOVANJA ZA ČRNO
244. KOMISIJA ZA POSTOPKE SPORAZUMEVANJA ZA PRIZNANJE ODŠKODNIN
OBOLELIH ZA POKLICNO BOLEZNIJO ZARADI AZBESTA
245. KOMISIJA ZA UVELJAVLJANJE PRAVICE DO POKOJNINE POD
UGODNEJŠIMI POGOJI
246. STALNA KOMISIJA ZA URESNIČEVANJE SPORAZUMA MED VLADO RS IN
VLADO ITALIJANSKE REPUBLIKE O UREJANJU VOJNIH GROBIŠČ
247. STALNA KOMISIJA ZA URESNIČEVANJE SPORAZUMA MED VLADO RS IN
VLADO ČEŠKE REPUBLIKE O UREJANJU VOJNIH GROBIŠČ
248. SVET ZA SLOVENSKI ZNAKOVNI JEZIK
249. KOMISIJA ZA ODLOČANJE O ODŠKODNINI ŽRTVAM KAZNIVIH DEJANJ
250. KOMISIJA ZA INFORMACIJSKO VARNOST
251. STROKOVNA SKUPINA POD VODSTVOM MINISTRSTVA ZA FINANCE, KI
BO PREVERILA DEJANSKE UTEMELJENE STROŠKE ZA OPRAVLJENA NAROČILA PO
POGODBI O NAROČILU TER VIŠINO DEJANSKO UTEMELJENIH ODHODKOV ZA
IZRAČUN KONCESIJSKE DAJATVE
252. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA JAVNO-ZASEBNO
PARTNERSTVO
253. KOMISIJA VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ZAŠČITO ROMSKE
SKUPNOSTI
254. MEDRESORSKO DELOVNO TELO ZA MEDNARODNO RAZVOJNO
SODELOVANJE
255. STALNA KOORDINACIJSKA SKUPINA ZA OMEJEVALNE UKREPE
256. STALNA AVTONOMNA STROKOVNA KOMISIJA ZA PRIPRAVO MNENJA O
USPOSOBLJENOSTI KANDIDATOV, KI NISO DIPLOMATI, ZA VODJO DIPLOMATSKEGA
PREDSTAVNIŠTVA ALI KONZULATA
257. KOMISIJA ZA SPREMLJANJE SPORAZUMA O ZAGOTAVLJANJU POSEBNIH
PRAVIC MADŽARSKE MARODNE SKUPNOSTI V REPUBLIKI SLOVENIJI IN SLOVENSKE
NARODNE MANJŠINE V REPUBLIKI MADŽARSKI
258. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA SLOVENCE V ZAMEJSTVU
259. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA SLOVENCE PO SVETU
260. SVET VLADE RS ZA URESNIČEVANJE NAČELA ENAKEGA OBRAVNAVANJA
261. SKUPNO DELOVNO TELO VLADE RS ZA VARSTVO PRED ŠKODLJIVIMI
RASTLINAMI
262. MEDRESORSKA KOMISIJA ZA NAPOTITEV OSEB V MEDNARODNE
CIVILNE MISIJE IN MEDNARODNE ORGANIZACIJE
263. SVET ZA PROMOCIJO KMETIJSKIH IN ŽIVILSKIH PROIZVODOV
264. SVET ZA TERITORIALNO USKLAJEVANJE RAZVOJNIH POBUD
265. NACIONALNI USKLAJEVALNI ODBOR ZA IZVAJANJE EVROPSKEGA LETA
PROSTOVOLJNIH DELAVNOSTI (2011)
266. SVET ZA SOCIALNO PODJETNIŠTVO
267. DRŽAVNA KOMISIJA IN REGIJSKE KOMISIJE ZA OCENJEVANJE ŠKODE
OB NARAVNIH IN DRUGIH NESREČAH TER ZA PRIPRAVO PREDLOGOV ZA ODPRAVO
NJIHOVIH POSLEDIC
268. ODBOR REPUBLIKE SLOVENIJE ZA PODELITEV DRŽAVNIH PRIZNANJ
NA PODROČJU PROSTOVOLJSTVA
269. STROKOVNA KOMISIJA ZA ČLOVEKOVE PRAVICE IN CIVILNE
SVOBOŠČINE – ZA POSAMEZNO PODROČJE PROSTOVOLJSKEGA DELA
270. STROKOVNA KOMISIJA ZA KULTURO, UMETNOST TER TURIZEM – ZA
POSAMEZNO PODROČJE PROSTOVOLJSKEGA DELA
271. STROKOVNA KOMISIJA ZA REKREACIJO, ZDRAVJE TER VZGOJO IN
IZOBRAŽEVANJE – ZA POSAMEZNO PODROČJE PROSTOVOLJSKEGA DELA
272. STROKOVNA KOMISIJA VARSTVO OKOLJA IN OHRANJANJE NARAVE TER
ČLOVEK, NARAVA IN DRUŽEBEN VREDNOSTE – ZA POSAMEZNO PODROČJE
PROSTOVOLJSKEGA DELA
273. DELOVNA SKUPINA ZA IMPLEMENTACIJO DIREKTIVE EVROPSKEGA
PARLAMENTA IN SVETA 2005/36/ES O PRIZNAVANJU POKLICNIH KVALIFIKACIJ
274. SVET VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE ZA SPODBUJANJE RAZVOJA
PROSTOVOLJSTVA, PROSTOVOLJSKIH IN NEVLADNIH ORGANIZACIJ

Pa še seveda izjemno pomemben  ŠTUDIJSKI CENTER ZA NARODNO SPRAVO !!! (12 zaposlenih znanstvenikov!?)

ZDRAVA IN UPORABNA LIMONA

O limonini učinkovitosti ni dvoma – le spomniti se je treba, da lahko rešitev za naše tegobice in tegobe poiščemo v naravi. Preberite, kakšne težave vse rešuje.

Limone

Limonin sok dajemo v čaj, dodajamo ga solatam, z njim pokapljamo ribo, ali pa si ga privoščimo za vitaminov polno limonado. Poleg tega, da je zelo zdrav sadež, je njen sok uporaben tudi kot povsem naravno čistilo.

Pa poglejmo …

Limona deluje antiseptično, proti slabokrvnosti, revmi in artritičnim bolečinam, strupom, pomanjkanju vitamina C, stresu, sprošča mišične krče, krči žile in tkiva, pospešuje celjenje ran, pomaga pri mastni koži, deluje krepilno, osvežilno, poživilno, čistilno, pospešuje strjevanje krvi, znižuje krvni pritisk in beli madeže na zobeh.

Ne boste verjeli, toda neki avstralski znanstvenik trdi celo, da je limonin sok učinkovita obramba pred aidsom, za katerim je po svetu obolelo že več kot 40 milijonov ljudi.

Vitamin C pa je sicer čudodelno sredstvo proti staranju in pomladanski utrujenosti.

limona za lepoto

Limona od nekoč do danes

Limona se je že v davnih časih uprabljala v zdravilstvu – njen sok je veljal za učinkovito sredstvo proti krvavenju in za čiščenje ran. Pomorščaki, denimo, so se pred vsakim daljšim potovanjem obilno založili z limonami, saj je sadež zelo učinkovit v boju proti bolezni, imenovani skorbut.

Limonin sadež je vsestransko uporaben – iz njega se pridobivajo sok in citronska kislina, olupek pa se uporablja za izdelavo dišečega in sladko-kislega kandiranega sadja. Iz semen se pridobiva olje, ostanki pa se predelajo za živalsko krmo.

Limonino drevo, ki v višino meri od 3 do 6 metrov, bo v ugodnih vremenskih razmerah obrodilo dvakrat letno. Cvete spomladi, njeno cvetenje pa traja najmanj dva meseca. Rezultat? Lepi rumeni sadeži, ki lahko prav toliko časa, kolikor cvetejo, na veji počakajo na obiranje.

Limona tudi kot učinkovito čistilo!

Limonin sok se lahko uporabi kot učinkovito, povsem naravno čistilo.

Ponujamo vam nekaj preprostih receptov:

– Odstranjevanje mastnih madežev in maščobe: zmešajte limonin sok z navadno vodo v razmerju 1:2. S tekočino temeljito zdrgnite štedilnik, delovni pult v kuhinji, ter stenske obloge v kuhinji (še posebej tiste, ki so blizu štedilnika). Tekočino lahko prelijete v stekleničko z razpršilom, da bo delo enostavnejše in lažje.

Nad učinkom boste pozitivno presenečeni: poleg tega, da bo kuhinja dišala po svežem, bo tudi na novo zasijala! Pa še en namig: če tekočini dodate še malo jabolčnega kisa, se lahko znebite trdovratnih mastnih madežev.

– Čiščenje bakrene in medeninaste posode: četrtino šalčke napolnite s kuhinjsko soljo, ter dodajte toliko limoninega soka, da dobite gosto zmes oziroma pasto. S to zmesjo na debelo namažite posodo, ki jo želite očistiti.

Pustite, da deluje od 5 do 10 minut, nato pa posodo splaknite s toplo vodo. Obrišite jo s čisto bombažno krpo – in uživajte v bleščečem učinku!

– Razkuževanje lesene deske za rezanje: dobro veste, kakšna je lahko deska po uporabi. Čeudi jo temeljito operete s sredstvom za pomivanje posode, se lahko zgodi, da na njej ostanejo madeži od hrane. Znebite se jih povsem enostavno, s pomočjo limoninega soka.

Vtrite ga v desko in pustite, naj učinkuje nekaj minut. Nato desko samo splahnite s toplo vodo. Madeži bodo odstranjeni.

– Nega rok: če si roke umažete s smolo ali kakšnim drugim lepljivim sredstvom, vam bo limona v pomoč. Sadež prerežite na pol ter podrgnite po rokah, nato pa splahnite z vodo. Poleg tega, da bo lepljivi madež izginil, boste poskrbeli tudi za nego rok, saj bo vaša koža na otip bolj mehka.

Limona in soda

Dobra keks torta sa ukusom narandže!

Dobra keks torta sa ukusom narandže!

Sastojci:

500 g keksa

4 dl soka od narandže

250 g margarina

100 g prah šećera

100 g čokolade

2 šlag krema
Priprema:

Keks izlomiti i preliti sokom.

Margarin umutiti sa prah šećerom i spojiti sa keksom.

Otopiti čokoladu i polovinu dodati u masu, izmešati da se sjedini i oblikovati tortu.

Umutiti šlag krem, premazati tortu i ukrasiti preostalom otopljenom čokoladom.

Recept meseca

Kinder torta sa krem bananicama

Popularni recepti

Ovo je najbolji čokoladni kolač na svetu
Najjednostavniji čokoladni rolat bez masnoće i brašna
Plazma torta
Štanglice sa Jaffa keksom
Danine vanilice
Šeherezada torta
Banana plazma torta
Piletina sa pečurkama i pavlakom
Zapečeni krompir sa jajima
Torta Beli oblak
Brzi uštipci
Najčokoladnija torta
Čiz kejk
Sok od đumbira i limuna
Lagani kolač sa jabukama
Seoski lonac
Kinder kocke
Uštipci sa palentom
Kinder oblanda
Keks torta sa ananasom
Zimske lovačke šnicle

Anketa
Koja TV emisija u vezi kuvanja Vam je omiljena?
Paklena kuhinja Dođi na večeru Kuhinjica Cake Boss Master Chef US Moja kuhinja moja pravila Nije navedena Ne gledam TV
Detaljnije…
Pratite nas na Facebook-u! 🙂
Serbian Bulgarian Croatian Danish Dutch English Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Irish Italian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian
Vi ste ovde: Home Recepti Deserti Brza keks torta

Vrh strane

1
2
3
4

mojedete.rs

cefix.rs

moto-oglasi.com

onlinekalendar.com

kikindske.rs

Vinarija VINIK

ugostiteljstvo.com

evrsac.rs

imonet.rs

btk.rs

studentivrsac.org

agroziv.rs

rtvuzivo.com

kvantas.rs

cicika.rs

dinera.rs

Najnoviji recepti

Popajevi zalogajčići
Krompir – rolnice
Pekmezuša
Piškote
Brza keks torta
Rolat sa čokoladnim kremom
Čoko – štrudla sa trešnjama
Pržene tikvice
Salata od krastavaca
Krofne sa integralnim brašnom
Makaroni sa pečurkama
Piletina sa mladim krompirom i pečurkama
Kiselo testo sa salamom
Pileći batak u marinadi

Popularni recepti

Piletina sa pečurkama i pavlakom
Zapečeni krompir sa jajima
Brzi uštipci
Najčokoladnija torta
Uštipci sa palentom
Opera torta
Jednostavna večera
Cigaret baklava
Brza voćna torta
Turska torta
Čoko moko torta
Brza proja sa spanaćem
Kolač sa jabukama i čokoladom
Kroasan kifle

Najbolji recepti

Otisci od malina
Čorba od tikvica
Slatko od smokava sa crnim vinom
Kraljičina čorba
Focaccia
Krem torta
Biftek
Suvlaki
Pita sa jogurtom i maslinama
Punjeni paradajz
Pesto sos
Mango Lasi
Supa od kelerabe
Sarmice od vinovog lista

Prijatelji sajta

Posni Slavski Kolači
Vinarija Vinik
Elka.rs
Hotel Srbija Vršac
Kvantaš.rs
ekuvar.com
tajnikuvar.rs
AmiRadio 89,7 MHz

MENOPAVZA – NARAVA ZDRAVI

timijan v alkohol- grgramo in nismo več prehlajeni…mazilo za kožo proti bakterijam…začimbq za pečeno meso…za čaj proti notranjim bakterijam …za čaj le materino dušico …vrtni timijan se v čaju uporablja pazljivo ker poškoduje ledvica ……melisa črna detelja žajbelj – za težave v menopavzi kamilice in žajbelj čaj proti val- ungam v menopavzi ..žajbel kuhamo 4 minute ….prehrana -maščobe stran, jemo sir žitarice mleko—gibanje—in čaj jm—pijemo kamilice in žajbelj–zmešamo enake dele čaja-3 žličke damo v 6dl vrele vode in naj se kuha 4minute nato čez 5minut precedimo…hernija-vroči kamni–tinktura gabeza za mazanje kolka proti bolečinam–išijas poštimajo pri majesu…pol ure hitro moramo hodit …črni ribez za menopavzo…cimicifuga—črna detelja–plahtica…melisa–poprova meta—sivka—hmeljljevi storžki—žajbelj—OMOTICA : se dogaja v menopavzi…čaj-pop meta rožmarin kopriva ….5žlic rožmarina in 1l rumenega muškata ali šardoneja …10dni namočimo 3xna dan po pol dcl pijemo proti omotici vino pomaga po 3 tednih plešec uravnava nihajoč krvni tlak druga rastlina je bela omela …šentjanževka melisa…..cimicifuga korenina …črna detelja,,,,hmeljevi storžki gojen ali divji pomirjajo …..poprova meta….srčnica-dviga nizek tlak—plahtica–listi maline—cvet lipe-povzroča znojenje—baldrijan korenine- žajbelj–sivka oskar štern=gost..inovator ..izdeluje stroje za stiskanje sadja in sočenje rastlin………v meni je kup teža s kostmi-srčni utrip se poviša–hernija –zdrava prehrana gibanje čaji posegamo po naravnih esrogenih ženske se ne smemo zapustiti v meni in je lahko to obdobje zelo lepo ….ne se jeziti in biti žleht…vprašanje–dermtitis–kožno obolenje–čaj mladost+hrast lubje in srčna moč –korenine–umivamo kožo +mazilo divjega kostanja in rumene lakote šentjanževa tinktura je proti depresiji….za hujše depresije je zdravilo prozac ..gin seng in soja vsebujeta fitoestrogen …gin seng poživlja …soja ima veliko beljakovin…

Soda bikarbona: smrt šamponu, svoboda lasem

Soda bikarbona in lasje. Ne ravno vsakdanja kombinacija, mar ne? Vsi vemo, da je natrijev hidrogenkarbonat presneto uporabna zadeva. V kuhinji z njegovo raztopino enostavno očistimo posodo ter vodni kamen, če v hladilnik postavimo odprto skodelico sode bikarbone, s tem zakrijemo neprijetne vonjave, s ščepcem “belega prahu” pospešimo kuhanje zelenjave in stročnic, predvsem pa je soda bikarbona nepogrešljiva pri peki. Nekateri jo uporabljamo tudi namesto mehčalca ter za pranje sadja.

Soda bikarbona je torej univerzalni gospodinjski pripomoček, vendar le malo ljudi ve, da je res prava dekatlonka med atleti, namreč izredno prav nam pride tudi pri osebni higieni. Si vedel/a, da jo lahko uporabljaš tako namesto šampona kot tudi namesto zobne paste in deodoranta? Vse to bom obravnavala v seriji člankov. Pa si tokrat poglejva, zakaj šampon spada v koš za smeti ter kako narediti najcenejšo zdravo alternativo.
Šampon nič drugega kot “čistilo za lase”

Preden preideva na dejstva, se vprašaj, v kakšnem stanju so tvoji lasje. So venomer brez leska? Suhi ali slamnati? Mogoče se mastijo tako hitro, da si jih moraš umivati vsak dan? Imaš razcepljene konice ali srbeče lasišče? Puščaš koščke prhljaja po oblačilih? Dobijo poleti tvoji lasje “ombre” efekt? Vse naštete diagnoze se nam zdijo popolnoma normalne, na lase vendar vpliva nešteto dejavnikov, eden večjih je zagotovo prehrana, potem so tu sonce, morje, klor, elastike, laki in geli … A vse, kar moraš narediti, je da v trgovini stopiš do police s šamponi (seveda ne smemo pozabiti na balzam in po možnosti še kakšen oljni tretma). Ti nam s svojimi zdravilnimi lastnostmi kar sami skočijo v košarico in težave so magično odpravljene.

Verjetno se strinjava, da ta čarovnija ponavadi ne deluje. A kdo bi pomislil, da je prav šampon največkrat vzrok vseh kroničnih težav z lasmi?

Šamponi vsebujejo na desetine strupenih snovi, nekatere med njimi so rakotvorne, druge lahko povzročijo motnje koncentracije in spomina, so alergeni in dražijo oči, kožo ter sluznico ali negativno vplivajo na imunski sistem. Nekaj najnevarnejših sestavin: parabeni, natrijev lauril sulfat, formaldehid, metilizotiazolinon in ftalati (parfumi). Če povzamem, šampon je kemikalija, tako kot vsa druga čistila (ki jih uporabljamo z rokavicami).

Šampon je detergent – razmasti lasišče. Kaj to pomeni? S šamponom se znebimo sebuma, ki je naravni mastilec las. Žleze lojnice s potenjem (in tudi kar tako) tvorijo sebum, ki oskrbi lase s hranilnimi snovmi, maščoba pa je tudi nujno potrebna za lesk in prožnost. Šamponi so pri razmaščevanju tako agresivni, da je izsušeno lasišče prisiljeno tvoriti večje količine sebuma, iz česar sledijo prehitro mastni lasje. V želji, da bi lase bolje oprali, nanašamo šampon večkrat zaporedoma, kar povzroči še več škode. Rezultat je mastno lasišče in suhi prameni, saj šamponiramo tudi preostalo dolžino las, ki sploh ni mastna.

Po šamponu moramo nujno uporabiti še balzam, da umetno povrnemo hranila osiromašenim lasem. Opišimo torej postopek pranja las. Najprej celotni dolžini las s šamponom odvzamemo namaščenost, prožnost in vlažnost, hkrati pa (močno) vzdražimo lasišče. Da “popravimo” nastalo škodo, se nad lase spravimo še z balzamom, da jim povrnemo “naravno” stanje.

Na tem mestu bi lahko v članek vključila izsledke raznih raziskav, ki dokazujejo škodljivost šamponov in nepotrebnost njihove uporabe, vendar je to vredno svojega prispevka. Osredotočimo se raje na vprašanje, ki se v tem trenutku gotovo poraja v marsikateri glavi:
Kako naj vendar preživim brez šampona?!
soda bikarbona – smrt šamponu svoboda lasem

Tudi jaz sem se pred letom dni vprašala nekaj podobnega. Svoje do zadnjice segajoče ravne lase sem do tedaj zlorabljala kot poskusno miš za šampone vseh vrst in cen. Nikoli nisem imela pretiranih težav z lasmi, s pomočjo šamponov pa sem hotela iz njih iztisniti čim več. Preizkušala sem tudi eko in naravne šampone ter tiste res drage, dokler me ni prešinilo, da zapravim tudi po petnajst, dvajset, trideset evrov mesečno za izdelke, ki jih morda sploh ne potrebujem. Na internetu sem našla odgovor; pranje s sodo bikarbono in kisom!
Kako deluje metoda?

Soda bikarbona je odličen razmaščevalec, zato je priročna tudi pri razmaščevanju las. Raztopino nanesemo le na mastne predele, torej lasišče. Sama po sebi je soda bikarbona sicer agresivna snov, vendar je v razredčenem stanju le nedolžna bazična raztopina. Nasprotno je kis kisel, pH ima podoben kot lasje, zato je odličen za nahranitev in obogatitev las. Kis sam je agresiven, vendar v kombinaciji z mokroto las pravi balzam zanje.
Recept
Postopek pranja:

Mehko vodo polij po celotnem vlažnem lasišču (ne po dolžini las, saj jih nočeš sušiti) in dobro vmasiraj. Mehkobo občutiš.
Počakaj minuto.
Speri lase.
S sprejem nanesi kis po dolžini las, osredotoči se na konice.
Počakaj nekaj minut.
Speri lase.

Opozorilo: neraztopljene sode bikarbone ne nanašaj na lasišče, ker se težko izpere. Veliko kisa lahko povzroči težke lase in občutek vlage.
Plusi pranja las s sodo bikarbono in kisom:

Lasišče ni vzdraženo in osušeno, zato tvori veliko manj sebuma, kar se kaže v redkejšem pranju las. Sama sem prešla s pranja štirikrat tedensko na enkrat do dvakrat tedensko.
Lasje so bolje zaščiteni pred zunanjimi vplivi. V mojem primeru to pomeni, da po poletju, soncu in morju niso poškodovani, pravzaprav jih poletje le še okrepi. Konice se pozneje in veliko manj cepijo.
Je ekstremno poceni – manj kot 5 evrov letno.
Je ekološko – primerjaj nakup dveh kartonastih embalaž sode bikarbone in dveh steklenic kisa z dvajsetimi plastičnimi embalažami kemikalij!
Vzame manj časa. Izdelava mehke vode vzame eno minuto, nakupov je veliko manj, prihranimo si branje etiket in pranje možganov.
Lasje postanejo bolj zdravi in sijoči.
Lasje manj izpadajo, lasišče ne srbi.

Minus pranja s sodo bikarbono in kisom:

Kis smrdi. Vendar le, dokler se vonj ne razkadi (kar se zgodi zelo hitro, še preden so lasje suhi).

Upam, da sem s prispevkom nagovorila vse, ki še vedno uporabljate šampon, da poskusite vsaj enkrat oprati svoje lase s sodo bikarbono. S tem boste storili veliko dobrega za okolje, zdravje sebe in vaših las ter navsezadnje za svojo denarnico. Kdor pa utegne pogrešati mamljivi vonj svojega šampona, naj na krtačo kapne kapljico ali dve svojega najljubšega eteričnega olja. Balzamični vonj na laseh ostane ves dan.
Sorodni prispevki:
Nič več poškodovani lasjePoškodovani lasje, večna borba! lasjeLasje – nasveti proti izpadanju in za zgostitev LasjeSivi lasje – naravna pomoč
Komentarji na “Soda bikarbona: smrt šamponu, svoboda lasem”

Laura 22. 5. 2014 at 10:36

Pozdravljena, claneki mi je zelo vsec, saj se tudi sama spopadam s podobnimi tezavami, kar se tice umivanja las.Zanima me le, kakno mora biti razmerje pri redcenju sode bikarbone? Hvala za odgovor in uporaben clanek 🙂

Živjo, Lara! 🙂

Že nekaj ljudi me je vprašalo o razmerju sode in vode. Moj odgovor:

Čar pranja las s sodo bikarbono je tudi to, da ni nikakršnih receptnih navodil, koliko sode in koliko vode. Sama uporabljam 3 dl kozarec s pokrovom. Vanj nasujem približno 2 cm visoko plast sode, nato ga do vrha napolnim z vodo. Pretresem. Ko soda bikarbona sede na dno kozarca, ostane zmehčana voda, ki jo vmasiram v lasišče.

V isti kozarec dolijem toliko vode, da ga spet napolnim, in pretresem, da imam za naslednjič. V kozarcu je tokrat manj sode bikarbone, a voda bo vseeno zmehčana. 2 cm visoka plast se torej niža, novo sodo pa stresem notri takrat, ko stare skorajda ni več.

Fino je tudi to, da za pranje potrebuješ res malo vode, jaz velikokrat le pomakam prste v posodo in z njimi masiram lasišče. Kmalu začutim mehkost in to pomeni, da so lasje razmaščeni. Če bi vedno uporabljala le prste brez polivanja vode po lasišču, bi mi 2,5 dl vode, kolikor je je približno v mojem kozarcu, zadostovalo za zelo dolgo časa.

Je pa tako, da si vsak človek iz nekega “univerzalnega” recepta naredi svojo verzijo. Tudi metoda, ki vam jo predstavljam tu, je moja adaptacija metode, o kateri sem brala na tujejezičnih spletnih straneh. Prednost moje verzije je v tem, da ni točno določenih količin in priprave vsakič posebej.

Upam, da boš rešila težave s svojimi lasmi 🙂 Moraš pa se zavedati, da je tudi prehrana odločilni faktor kvalitete las. Nadomesti prigrizke s sadjem, omisli si sadni zajtrk in veliko solato z večerjo, ne boj se ogljikovih hidratov iz narave. 😉

Živijo!

Po prebranem članku moram priznati, da sem se precej navdušil nad samo idejo in jo bom vsaj preizkusil. Imam pa dve vprašanji:

1. Kljub temu, da je že navedeno, da je v razredčenem stanju soda bikarbona zgolj nedložna bazična raztopina, me zanima, če je kak škodljiv učinek, v kolikor pride v stik z očmi, sluznico itd.

2. Sam imam kar precejšnje težave s kožo. Na samem lasišču, ter nekaterih delih obraza, se mi nenehno pojavlja nekakšen “prhljaj” proti kateremu ne pomaga noben šampon, krema, mazilo… Preprosto nič ne zaleže, zgolj občasno se vse skupaj malce ublaži za kratek čas. Je morda kaka možnost, da bi tovrstna terapija s sodo in kisom morebiti uspela vsaj delno odgnati omenjeno težavo? (Čisto informativno vprašanje, če slučajno kaj veš o tem.) Enkrat sem bil deležen debate, da je lahko krivo uživanje mleka, ampak sem rahlo skeptičen…

Sicer sem pa vegetarijanec in nasploh uživam precej sadja, zelenjave ter se nekako trudim za čimvečjo raznovrstnost živil, precej fizično aktiven, prav tako poskušam omejevati tudi stres in ostalo. Skratka, ne vem od kod izvirajo omenjene težave, ki trajajo že kakih 10 let ali več, bom pa vsekakor poskusil ugoditi vsaj lasišču.

1. Nerazredčena v obliki prahu iritira oči. Mehka voda pa ne iritira ničesar. 🙂 Sode je notri tako malo, da je telo ne dojema kot nekaj, česar bi se moralo znebiti.
2. Je ta “prhljaj” morda suha koža? Ne vem dovolj o koži, da bi ti svetovala, kaj narediti v tvojem primeru … Soda bikarbona “suši”, tako da ti uporabe na koži ne bi priporočala, sploh pa ne direktne uporabe v obliki praška, ker je agresivna in preveč bazična.

Moje laično mnenje: jej še več sadja in zelenjave. Čim večkrat mleko, jogurte, jajca, sir, sendviče, sladice nadomesti s svežim sadjem. Pa ne le z enim sadežem, pojej jih več, poskusi s sadnim obrokom. Koža je zunanji pokazatelj stanja v telesu in prehrana je največkrat faktor, ki jo slabša (drugi faktor bi bil lahko daljša izpostavljenost ekstremno nizkim temperaturam ali kemikalijam, čistilom …). Če telesu daš vse kar potrebuje, hkrati pa vanj ne vnašaš nepotrebnega balasta, se to vidi na zunaj. Si vegetarijanec, zato upam, da si se pripravljen malce poučiti o škodljivih vplivih živalskih (predvsem mlečnih) izdelkov na kožo in sprobati krajše obdobje kot vegan. Izgubil ne boš ničesar, če ti bo pa pomagalo, si pa zmagal.

Seveda zelo radi poslušamo proizvajalce različnih izdelkov, ki nam obljubljajo nebesa, ob tem pa pozabljamo, da je
1. njihov prvotni namen prodaja, ne zdravje/praktičnost.
2. koža hranjena od znotraj. Če jo hranimo še od zunaj, okej, ne bomo pa s tem spremenili njenega stanja, le videz (začasno). Lahko se mažeš z oljem in tvoja koža bo bolj prožna. Vendar bo postala odvisna od tega olja, ker iz telesa tega ne dobi. Raje se osredotočimo na sposobnost telesa, da samo ohranja lepo kožo.

Živijo!
Sklepam, da se raztopina ne pokvari?
Si kdaj poskusila iti korak naprej in namesto vode uporabiti zeliščni čaj? Kopriva, kamilice, žajbelj… Odvisno od težav. Misliš, da bi se pokvarilo?

Živjo, Magda! 🙂

Ne, mešanica se ne pokvari.
Še nikoli nisem poskusila uporabiti čajev, zna biti zanimivo. Gotovo na internetu najdeš kakšno informacijo tudi o tem. Hm, res ne vem, če bi se pokvarilo, ampak mogoče bi sčasoma se, ker so v čaju organske snovi … Ne vem.

Lunik, rada bi ti rekla, glede izpuščajev, ki ne izginejo, oz se vračajo. Mislim, da je to potrebno obravnave zdravnika dermatologa. Lahko bi to bilo zaradi sonca, katerega se moraš obvezno izogibat, če se je to pojavilo na koži. Ne odlašaj z obiskom dermatologa. drugače pa je soda zelo zdravilna tudi za druge stvari ne samo za čisčenje lasišča. Pa srečno.
Reply

Telovadba za krepitev stegenskih mišic zadnjice in rok

http://www.aktivni.si/fitnes/vaje/10-minut-za-krepitev-stegenskih-misic-zadnjice-in-rok/?utm_source=tweepy&utm_medium=twitter&utm_campaign=tweepy_2014-05-21

WordPress Themes