MASAŽA S ŠENTJANŽEVIM OLJEM – RAZLAGA MASIRANJA

Dobro je, da ti nekdo pomaga ogreti hrbtenico tako, da te z rokami, naoljenimi s šentjanževim oljem, nežno boža po hrbtenici gor in dol.

Potem naj te levo in desno ob hrbtenici rahlo ščiplje – vsak kubični centimetrček ob vretencu dol, gor in nazaj, a ne prehitro.

Potem vsako vretence posebej pocrklja s krožnimi gibi.

Vsake toliko s celimi dlamni zajame celoten hrbet..

Takole je težko točno opisat.

Šentjanževo olje ravno nima prijetnega vonja, tudi rjuhe se umažejo, tudi ne pomaga takoj, tako kot tabletka ali injekcija, ampak pomaga na malo daljši rok.

No, bom poskusila razložit naprej: tista vretenca, ki jih ‘crkljamo’, jih krožno obdelamo(z občutkom seveda) s prsti, kot bi hoteli zajeti ščepec soli. Vsakega posebej, najmanj po 5 sekund – gor in dol.

Potem obrnemo dlani proti hrbtu tako, da se palca dotikata, dlani sta vzporedno.

S palcema spet obdelaš vsako vretence posebej, z ostalimi prsti pa istočasno gneteš obhrbtenične mišice. Seveda nežno, a odločno in s kontinuiranimi gibi, nič sunkovitega in nepotrpežljivega ne pride v poštev.

Nekako tako.

Ja, in seveda na koncu spet končamo z gladenjem hrbtenice dol in gor.

Bistvo je, da vtreš olje tja, kamor mora iti. Koža ima luknjice in olje lepo počasi pronica v kožo, se razleze, vpije in tako deluje.

NEKAJ ČAJNIH MEŠANIC ZA BOLJŠE ZDRAVJE – G. JOŽE KUKMAN

Magister Jože Kukman poudarja, da je vsako zelišče pravzaprav zdravilna rastlina. Njegovi nasveti so dragoceni. “Visok pritisk uspešno znižamo s pitjem čaja iz gloga, bele omele, plešca, oljčnih listov, preslice, brezovega listja, zlate rozge, melise in baldrijana. Mešanice delujejo bolje od posameznih rastlin. Uporabljamo lahko tudi tinkture. Pri povišanem holesterolu pomaga pitje čaja iz artičoke, gloga, rmana, koprive, jetičnika in lipe. Posebno priporočljivo je uživanje pripravkov iz česna, čemaža in ginka bilobe. Ob nizkem pritisku so dobri čaji iz rožmarina in bele omele, rožmarinovo vino in pitje dovolj tekočine. Prekrvavitvene motnje odpravljajo rožmarin, glog, lakota in ginko biloba. Pri krčnih žilah pomagajo plodovi divjega kostanja, medena detelja, cvetovi nepozebnika (hamamelis) in cvetoča rastlina ajde. Neenakomerno bitje srca umirijo čaji iz gloga, jegliča, melise, baldrijana, rmana, bezga in peteršilja, pa kisovi obkladki in pitje mrzle vode. Srce najbolj okrepi uživanje gloga, ki izboljša njegovo črpalno moč, ureja utrip, uravnava pritisk in prekrvitev ter rahlo pomirja. Dobro učinkujejo tudi jeglič, rman, baldrijan, robida in srčnica. Suhe borovnice zapirajo, sveže pa odpirajo, poleg tega pa jih uporabljajo tudi za zdravljenje sladkorne bolezni. Kislino uravnavajo kamilice in islandski lišaj, dobri so še rman, slezenovec in tavžentroža. Razdraženi prebavni organi vplivajo tudi na nemir človeka, zato je dobro dodati še meliso in baldrijan. Vedno pa je treba v takšnih primerih izbrati takšne rastline, ki v kombinaciji delujejo sinergijsko, torej se njihovo delovanje prepleta.”

WordPress Themes